R30 Forum

خوش آمدید به انجمن تخصصی مدل آرسی, میهمان گرامی وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ توجه ] شرايط و امکانات VIP [ فيلم ] آموزش كار با آرسي تيوب
[ جديد ] بازگشت قوانين خريد و فروش [ مهم ] مديران پرتلاش سال 1394

امتیاز موضوع:
  • 25 رأی - میانگین امتیازات: 2.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مراحل وارد شدن به دنیای هواپیمای مدل
نویسنده پیام
HOOMAN
مدیر کل

مدیر کل
نام : هومن ایـــواز
مدل : cessna182-Calmato Sport
راديو : Hitec Sport 2.4
آفلاین
ارسال: #1
مراحل وارد شدن به دنیای هواپیمای مدل
اگر فکر می کنید همین امروز می تونید بروید و یه هواپیما بخرید و شروع به پرواز کنید کاملا در اشتباه هستید.
برای ورود به دنیای جذاب مدل باید مراحلی رو طی کنید .
دوستان در این قسمت مراحل مختلف رو برای شما توضیح می دهند.
۱۲ / ۹ / ۱۳۸۹ -- ۰۱ : ۱۲ عصر
ارسال ها نقل قول
sina
کاربر سایت

ارتفاع : پنج هزار پا
نام : سینا
مدل : تو بیوگرافی پروفایل نوشتم
راديو : تو بیوگرافی پروفایل نوشتم
آفلاین
ارسال: #2
RE: مراحل وارد شدن به دنیای هواپیمای مدل
خوب من برای شروع تجربه خودمو میگم
اگر روزی رفتید زمین پرواز و دیدید 1 پسر بچه داره با 1 هوااپیما که 2 برابر اندازه خودشه داره هاور میکنه یا هریر رول میزنه فکر نکنید کار راحتیه و شما هم به همین راحتی که میبینید به اینجا میرسید
برای شروع اول باید از سیمولاتور استفاده کنید اگر قصد یادگیری دارید حد اقل باید توی سیمولاتور بتونید 1 هواپیما بال رو سوختیو تیک اف و لندینگ کنید به راحتی این کار تقریبا برای من تقریبا 2 ماه طول کشید برای دوستان من هم همین طور
بعد از اون که وارد شدید باید برید و 1 هواپیما ترینر بال رو بپرونید که از خریدش تا اسمبل و نصب و اب بندی موتورو تنظیمات رادیویی خودش 1 کتابه که اینجا جاش نیست
بعد از اون باید بتونید در واقعیت تیک اف و لندینگ کنید اون وقت شما سولو شدید بعد از سولو شدن سایر مانور های پروازیو باید یاد بگیرید و انجام بدید خود این پروسه به زمان زیادی نیاز داره (چندین ماه)
بعد از اینکه با ترینر پرواز کردید باید شاخه پروازیتونو انتخاب کنید
اکروباتیک
اف تری ای
و..................(سعی کردم توضیح مختصرو مفیدی داده باشم )
۱ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۲۹ : ۱۰ عصر
ارسال ها نقل قول
HOOMAN
مدیر کل

مدیر کل
آفلاین
ارسال: #3
ممنون .
برای شروع مفید بود. البته این پست شما رو هر کی بخونه میترسه وارد بشه.
البته استثنا هم هست . دوست خود من رضا که اینجا هم عضو هست با یه هواپیمای بال زیر اسکل شروع کرد !!! موتور الکتریکی . و تا بحال بال رو نپریده !!!:huh:
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۳۵ : ۱۰ عصر، توسط HOOMAN.)
۱ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۳۵ : ۱۰ عصر
ارسال ها نقل قول
MAHSA
*
کاربر سایت

ارتفاع : صد پا
نام :
مدل :
راديو :
آفلاین
ارسال: #4
( ۱ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۳۵ : ۱۰ عصر)HOOMAN نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون .
البته استثنا هم هست . دوست خود من رضا که اینجا هم عضو هست با یه هواپیمای بال زیر اسکل شروع کرد !!! موتور الکتریکی . و تا بحال بال رو نپریده !!!:huh:

میشه از مدل بال زیر هم شروع کرد.اما بستگی به توانایی شما در هدایت مدل داره که این توانایی توسط شبیه ساز خیلی راحت به دست میاد

البته بال زیر هایی که Advance Trainer باشند.نه اینکه برای شروع برید سراغ پترن!
۱ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۴۵ : ۱۰ عصر
ارسال ها نقل قول
sina
کاربر سایت

آفلاین
ارسال: #5
( ۱ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۳۵ : ۱۰ عصر)HOOMAN نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون .
خود من با بال زیر شروع کردم ادونس ترینر البته 1 چیزیو همیشه یادمه و به تجربه یاد گرفتم کسی که با بال رو شروع میکنه ترافیک لندینگ و دور زدن وخیلی چیزارو بهتر یاد میگیره اگر موتور بره بال رو خیلی استیبل ترو راحت تر برای 1 مبتدی میتونه باشه یادمه اولین باریکه موتورم رفت و خودم هواپیمامو نشوندم انقدر لذت بردم و کیف کردم که نگو :D
۱ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۵۴ : ۱۰ عصر
ارسال ها نقل قول
MAHSA
*
کاربر سایت

نام :
مدل :
راديو :
آفلاین
ارسال: #6
( ۱ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۵۴ : ۱۰ عصر)sina نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون .
خود من با بال زیر شروع کردم ادونس ترینر البته 1 چیزیو همیشه یادمه و به تجربه یاد گرفتم کسی که با بال رو شروع میکنه ترافیک لندینگ و دور زدن وخیلی چیزارو بهتر یاد میگیره اگر موتور بره بال رو خیلی استیبل ترو راحت تر برای 1 مبتدی میتونه باشه یادمه اولین باریکه موتورم رفت و خودم هواپیمامو نشوندم انقدر لذت بردم و کیف کردم که نگو :D

ببخشید می تونم بپرسم هواپیماتون چیه؟

همونی که باهاش شروع کردید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۰۱ : ۱۱ عصر، توسط MAHSA.)
۱ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۵۷ : ۱۰ عصر
ارسال ها نقل قول
sina
کاربر سایت

آفلاین
ارسال: #7
تایگر سایز 40 بال زیر
۱ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۲۶ : ۱۱ عصر
ارسال ها نقل قول
رضا
*
کاربر سایت

نام :
مدل :
راديو :
آفلاین
ارسال: #8
سلام
همونطور که هومن گفت حکایت وارد شدن من به دنیای مدل خیلی جالب بود،من با یه اسکیل p47 الکتریکی و بدون مربی وبا فقط یه هفته سیمولاتور شروع کردم که الآن هم هنوز هم میپره ،الآن هم که 4-5 ماه میگذره فقط با هواپیماهای پر سرعت حال میکنم، بعد که وقت شد عکس چند تا از هواپیماهام رو میذارم.
واسه من که خیلی سخت نبود.
۲ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۳۰ : ۰۱ صبح
ارسال ها نقل قول
amir_b
**
کاربر سایت

ارتفاع : هزار پا
نام : امیر
مدل :
راديو : دو موج! :))
آفلاین
ارسال: #9
البته باید یاد آور شد که علاقه هم تاثیر بسیار زیادی بر یادگیری داره؛
اما در کل هواپیماهای الکتریکی از هواپیماهای الکلی و بنزینی جدا هستند زیرا در هواپیما های الکتریکی هیچگاه شما engin failure یا از دست دادن موتور را تجربه نخواهید کرد و اصلا یا خیلی کم پیش میاد که فرود اضطراری را تجربه کنید؛
و اونجاست که آدم تجربه کسب میکنه که در هر شرایطی بتونه هواپیما را سالم به باند برسونه،
همچنین شما با یک هواپیمای الکتریکی ساز کوچک هرگز نمیتونید در زمانی که باد میاد پرواز را تجربه کنید،حال اگر یک هواپیمای الکلی در اختیار داشته باشید آنگاه معنی دقیق پرواز را متوجه خواهید شد.
۴ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۵۷ : ۰۵ عصر
ارسال ها نقل قول
r30
**
کاربر جدید

نام :
مدل :
راديو :
آفلاین
ارسال: #10
پس با این حساب نتیجه میگیریم که advance trainer به همراه سیمیلاتور آموزشی و استعداد خود شخص با احتساب اینکه رادیوی مدل از نوع خوبی باشه ، میتونه شروع خوبی برای پرواز با مدل باشه علاوه بر اینکه سوختی هستش زمان پرواز بیشتری رو جهت کسب تجربه در اختیار مدلر قرار میده و همه این موارد بر میگرده به وضعیت مالی شخص که از اول رو سوختی کار کنه یا الکتریکی و در بازار امروز بخاطر فروش بیشتر و سود بیشتر و همچنین ایجاد انگیزه سریع جهت پرواز سریعتر روی مدلهای الکتریکی کار میکنند .
۱۵ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۳۰ : ۰۳ عصر
ارسال ها نقل قول
HOOMAN
مدیر کل

مدیر کل
آفلاین
ارسال: #11
مدلهای الکتریکی بنظر من برای شروع مناسب تر هستند.
احتمال کرش دادن اوایل کار خیلی بیشتره پس بهتر اینه که برای شروع از مدلهای ارزون انتخاب بشه.
و چون الکتریکی ها از نظر قیمت مناسب هستند و میشه با 100 تومان یه پکیج کامل الکتریکی خرید میشه نتیجه گرفت که خرید الکتریکی انتخاب بهتری هست
۱۵ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۳۵ : ۰۳ عصر
ارسال ها نقل قول
r30
**
کاربر جدید

نام :
مدل :
راديو :
آفلاین
ارسال: #12
( ۴ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۵۷ : ۰۵ عصر)amir_b نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
البته باید یاد آور شد که علاقه هم تاثیر بسیار زیادی بر یادگیری داره؛
اما در کل هواپیماهای الکتریکی از هواپیماهای الکلی و بنزینی جدا هستند زیرا در هواپیما های الکتریکی هیچگاه شما engin failure یا از دست دادن موتور را تجربه نخواهید کرد و اصلا یا خیلی کم پیش میاد که فرود اضطراری را تجربه کنید؛
و اونجاست که آدم تجربه کسب میکنه که در هر شرایطی بتونه هواپیما را سالم به باند برسونه،
همچنین شما با یک هواپیمای الکتریکی ساز کوچک هرگز نمیتونید در زمانی که باد میاد پرواز را تجربه کنید،حال اگر یک هواپیمای الکلی در اختیار داشته باشید آنگاه معنی دقیق پرواز را متوجه خواهید شد.

البته این رو عرض کنم با هواپیمای الکتریکی هم میشه در خلاف مسیر باد به ادامه حرکت پرداخت اتفاقا صحنه ی جالبی داره انگار که هواپیما تو هوا ترمز زده یا حرکت فوق العاده آرومی داره بخصوص که هواپیما بال رو هم باشه
۱۵ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۳۵ : ۰۳ عصر
ارسال ها نقل قول
Reza-Sadri
مدیر ارشد
هيات علمي مولتي روتور
هیات علمی رادیو و الکترونیک
هیات علمی ماشین

مدیر ارشد
نام : رضا صدری
مدل : Car & Airplane
راديو : Futaba
آفلاین
ارسال: #13
سلام دوست عزیز، به سایت خوش امدی، اینم لینک بخش معرفی اعضا:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Traxxas E-Revo Brushless, Kyosho Calmato, DJI Flame Wheel 450
۱ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۴۹ : ۰۵ عصر
ارسال ها نقل قول
001
کاربر جدید

ارتفاع : صفر پا
نام :
مدل :
راديو :
آفلاین
ارسال: #14
RE: رادیوها
با سلام ببخشید من تازه میخوام وارد کار هواپیماهای مدل بشم میخواستم بدونم از چی شروع کنم بهتره(هواپیما یا هلیکوپتر)یکمی راهنماییم کنید با تشکر001شما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کلیک کنید تا بتوانید عکسها را ببینید

شما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

شما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آیا کسی هست مرا یاری کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ / ۸ / ۱۳۹۰ -- ۰۴ : ۰۹ عصر، توسط 001.)
۲۶ / ۸ / ۱۳۹۰ -- ۰۳ : ۰۹ عصر
ارسال ها نقل قول
HOOMAN
مدیر کل

مدیر کل
آفلاین
ارسال: #15
اینکه از چی شروع کنید بستگی به علاقتون داره.
تفاوتی نداره که از هلی شروع کنید یا هواپیما . باید ببینید به کدام بیشتر علاقه دارید
۲۷ / ۸ / ۱۳۹۰ -- ۵۶ : ۱۲ صبح
ارسال ها نقل قول

کلمات کلیدی: هواپیمای, مدل,

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Thumbs Up خرید اولین هواپیمای مدل(فوری)*** harry 42 13,414 ۱۰ / ۷ / ۱۳۹۵ -- ۴۱ : ۰۹ عصر
آخرین ارسال: rc mahdi afzood
  دومین گردهمایی علاقمندان ساخت و پرواز هواپیمای مدل mth1347 5 1,091 ۲۰ / ۱ / ۱۳۹۴ -- ۱۷ : ۱۱ صبح
آخرین ارسال: mth1347
  اسمبل کردن هواپیمای RTF p-47 21 6,715 ۱۶ / ۸ / ۱۳۹۲ -- ۳۸ : ۰۸ عصر
آخرین ارسال: sepanta

چه کسانی این موضوع را خوانده اند؟
کاربرانی که این موضوع را خوانده اند (4 کاربر):
momidm51 ( ۱۳ / ۹ / ۱۳۹۵ --, ۳۸ : ۰۲ صبح)، mosafer3923 ( ۱۵ / ۹ / ۱۳۹۵ --, ۴۴ : ۱۱ عصر)، سید احسان ( ۱۶ / ۹ / ۱۳۹۵ --, ۳۷ : ۱۲ عصر)، mosay (امروز, ۳۳ : ۰۲ صبح)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان