R30 Forum

خوش آمدید به انجمن تخصصی مدل آرسی, میهمان گرامی وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ توجه ] شرايط و امکانات VIP [ فيلم ] آموزش كار با آرسي تيوب
[ مهم ] اصلاحيه قوانين خريد و فروش [ مهم ] مديران پرتلاش سال 1394
 
امتیاز موضوع:
  • 29 رأی - میانگین امتیازات: 3.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قوانین خرید و فروش
نویسنده پیام
HOOMAN
****
مدیر کل

مدیر کل
نام : هومن ایـــواز
محل سکونت : شیراز
مدل : cessna182-Calmato Sport
راديو : Hitec Sport 2.4
آفلاین
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۸۹
ارسال‌ها: 3,019 اعتبار: 280
ارسال: #1
قوانین خرید و فروش
روش خرید و فروش:
1. تمام کاربران سایت در هر گروهی که باشند می توانند بدون محدودیت تاپیک خرید یا فروش باز کنند.
2. فروشنده باید تاپیک خود را طبق قوانین باز کند اما تاپیک پس از ارسال برای کاربران پنهان است تا زمانی که مدیر خرید و فروش آنرا تایید کند.
3. برای تایید تاپیک فروش لازم است فرم مشخصات فروشنده را تکمیل کنید (دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
) :
4. پس از تایید مدیر خرید و فروش تاپیک شما تایید شده و برای همه کاربران قابل مشاهده است که در این صورت می توانید با خریداران در مورد قیمت به توافق برسید.
5. با فرض اینکه با خریدار روی قیمت 100 تومان به توافق رسیده باشید خریدار باید مبلغ مورد توافق به اضافه کارمزد معامله را به حساب سایت واریز کند. به عنوان مثال با فرض 5% کارمزد ، خریدار باید مبلغ 105 تومان را به حساب سایت واریز کند ( میزان کارمزد برای کاربران VIP و مدیران متفاوت است که در قوانین توضیح داده شده است . اما برای سایر کاربران 5% می باشد )
6. خریدار پس از واریز وجه باید فرم واریز وجه را تکمیل کند (دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
)
7. سپس مدیر خرید و فروش به فروشنده اطلاع میدهد و فروشنده پس از ارسال کالا باید فرم ارسال کالا را تکمیل کند ( دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
)
8. مبلغ واریزی خریدار نزد سایت باقی می ماند تا زمانی که کالا بدست خریدار برسد. خریدار 24 ساعت مهلت تست دارد .
9. پس از اتمام مهلت تست ،از مبلغ مورد توافق سهم کارمزد فروشنده کسر شده و باقی مبلغ به حساب فروشنده واریز می گردد ( با فرض اینکه سهم کارمزد فروشنده 5% باشد مبلغ 95 تومان به حساب فروشنده واریز می گردد )
10. در صورتیکه خریدار بخواهد کالا را مرجوع کند باید در همان مهلت 24 ساعت ، فرم عودت کالا را تکمیل کند ( دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
)

واریز وجه : شماره کارت 6104337939105746 یا شماره حساب 4004292985 بانک ملت بنام خانم سحر کهزادی تاش .
لینک پروفایل مدیر خرید و فروش : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

لینک ارسال پیغام خصوصی به مدیر خرید و فروش : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


قوانین خرید و فروش :
1. تمامی افرادی که مایل به خرید و فروش در این سایت می باشند باید یکی از اعضای سایت بوده و تمام فرم های مربوط به خرید و فروش را بر اساس مشخصات حقیقی خود تکمیل کنند
2. وب سایت حق دارد پس از بررسی آگهی فروش از قبول آن که شرایط مورد نظر را نداشته باشد بدون ذکر دلیل خودداری نماید و یا بنا به صلاحدید از پذیرش آگهی کاربرانی که سابقه خوبی در این بخش ندارند خودداری نماید.
3. فروشنده موظف است در اسرع وقت به سوالات مطرح شده توسط کاربران ، بصورت کامل در تاپیک فروش پاسخ دهد.
4. فروشنده موظف است کلیه معایب ظاهری کالای خود را و همچنین کلیه معایب فنی احتمالی آن را بصورت واضح توضیح دهد. ضمناً تمام اجناسی که توسط فروشنده برای فروش ارائه می گردند باید همراه با عکس واضح از چهار جهت باشند و هنگام تهیه عکس تاریخ تهیه عکس بصورت دست نویس روی یک کاغذ نوشته شده و در کنار کالا قرار گیرد . همچنین فروشنده ملزم است زمان کارکرد را در مورد کالاهای دست دوم اظهار نماید.
5. مدت زمان اعتبار هر آگهی 2 ماه بوده که قابل تمدید می باشد.( برای تمام كاربران درج آگهی رایگان است )
6. میزان کارمزد فروش کالا معادل 5% از کل مبلغ فروش می باشد که در زمان انجام معامله و واریز وجه کالا از خریدار و فروشنده بطور مساوی دریافت خواهد شد. (این مبلغ برای VIP برونز 3% ، برای VIP نقره 2% ، برای VIP گولد 1% و برای VIP دایموند و مدیران و معاونان بخش رایگان است )
7. قیمت قطعی کالای مورد نظر در پست اول تاپیک باید نوشته شود و در همان پست باید عکس های مربوط به کالا قرار داده شود پس از تکمیل فرم مشخصات فرشنده، توسط وب سایت تایید نهایی انجام می گیرد و تاپیک فروش برای کاربران قابل مشاهده خواهد بود. رقم اظهار شده از طرف فروشنده به معنای آمادگی قطعی او برای معامله با این قیمت می باشد. در صورتی که خریدار قیمتی معادل با قیمت فروشنده پیشنهاد دهد فروشنده ملزم به فروش است ، در غیر اینصورت آگهی او حذف خواهد شد و وجه درج آگهی به وی عودت داده نمی شود.
8. فروشنده ملزم به موافقت با هیچ یک از پیشنهادات زیر قیمت خود نیست و مختار است هر کدام از آن پیشنهادات را بپذیرد یا رد کند.
9. در صورت عدم ارسال کالا توسط فروشنده در موعد مقرر 48 ساعته خریدار میتواند انصراف داده و آن آگهی از سایت حذف و وجه مربوطه عودت داده نمیشود و هزینه پرداخت شده بصورت کامل به خریدار عودت داده میشود. همچنین نمره منفی برای این فروشنده ثبت می گردد.
10. خریداری که قیمتی را اعلام میکند و پذیرفته میشود باید ظرف مدت 24 ساعت وجه کالا را واریز نماید، در غیر این صورت پیشنهاد وی حذف گردیده و نمره منفی در سابقه آن خریدار ثبت می شود.لازم به ذکر است که پیشنهاد قیمت توسط خریدار و پذیرش آن توسط فروشنده باید در تاپیک بصورت شفاف مطرح شود.
11. فروشنده ای که کالای خود را ثبت کرده متعهد است در صورت انصراف از فروش و یا فروش کالای خود از طرق دیگر فوراً اقدام به بستن تاپیک فروش نماید تا باعث ایجاد مشکل برای خریداران نگردد.
12. در صورت عدم پذیرش پیشنهادات قیمت از طرف فروشنده، پس از یک هفته آن پیشنهادات بطور خودکار حذف خواهد شد.
13. اجناس به فروش رفته با پست پیشتاز ارسال میشوند که هزینه ارسال بر عهده فروشنده می باشد.
14. در مواردی که دو نفر بخواهند دو کالای خود را با یکدیگر معامله نمایند همانند مقررات فروش یک کالا طرفین میزان کارمزد برابر با معاملات عادی را پرداخت خواهند کرد.
15. خریدار پس از دریافت کالا 24 ساعت فرصت تست دارد و در صورت داشتن نقص فنی که در قسمت توضیحات کالا ذکر نشده باشد خریدار باید فرم عودت کالا را تکمیل کند . هزینه ارسال کالا برای فروشنده بر عهده خریدار است. پس از تأیید وصول کالا توسط فروشنده، وجه واریز شده ظرف مدت 24 ساعت بحساب خریدار برگشت داده میشود. بدیهی است در صورت عدم تکمیل فرم عودت کالا ظرف 24 ساعت وب سایت فرض را بر عدم وجود مشکل در کالا گذاشته و مبلغ را به حساب فرشنده واریز می کند . ( ملاک دریافت کالا توسط خریدار اعلامیه پست می باشد که از طریق کد رهگیری قابل مشاهده است )
16. خریدار حق ندارد به دلایلی از جمله عدم پسندیدن کالا آنرا مرجوع کند و فرم عودت کالا تنها در صورتی مورد قبول قرار می گیرد که خریدار مشکلی در کالا ذکر نماید که فروشنده آنرا کتمان کرده یا تناقضی در کالای دریافتی با گفته های فروشنده وجود داشته باشد.
17. خریدار باید پس از تکمیل فرم عودت کالا منتظر پاسخ مدیر خرید و فروش باشد و در این زمان از مشکلات ذکر شده عکس تهیه کند .در صورتیکه فروشنده پس از دریافت کالا اظهار داشت که کالا توسط خریدار آسیب دیده است ، عکسهای ارسالی فروشنده و خریدار و گفتهای هر یک از آنها توسط هیات مدیره سایت بررسی و رای نهایی صادر میگردد.
18. خریدار باید پس از دریافت کالا نظر خود درباره معامله و فروشنده را در تاپیک اعلام نماید.
19. باز کننده تاپیک باید ،بعد از اتمام معامله ، با استفاده از علامت شما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کلیک کنید تا بتوانید عکسها را ببینید

در کنار آیکون "پاسخ جدید" موضوع خود را ببندد.
20. کلیه پیشنهادات باید از طریق تاپیک فروش انجام شود و انجام معامله از طریق پیغام خصوصی و تلفن و واریز وجه بصورت مستقیم به حساب فروشنده موجب اخراج دائم فروشنده و خریدار می شود
21. هیچ کاربری اجازه باز کردن تاپیک و فروش کالای شخص ثالث را ندارد و در صورت مشاهده ، باز کننده تاپیک از سایت اخراج خواهد شد.
22. این قسمت برای کاربران مدل افتتاح شده نه فروشندگان مدل ، فروشندگان مدل برای انجام هر نوع فعالیت تجاری در سایت باید از طریق دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقدام کنند.
23. دخالت در معامله به هر نحو ممنوع است و ارسال پست هایی از جمله " داری گرون میفروشی " یا " خیلی ارزون داری میدی " و ... ممنوع و به ارسال کننده، اخطار داده می شود.
24. زدن دکمه تأیید یا باز کردن تاپیک به منزله مطالعه و قبول همه موارد فوق می باشد.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ / ۲ / ۱۳۹۴ -- ۴۳ : ۱۱ صبح، توسط HOOMAN.)
۱۵ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۲۵ : ۰۵ عصر
ارسال ها


کلمات کلیدی: قوانین, خرید, فروش,


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فروش Trooper x4 ehsan_heydari 1 123 ۲۶ / ۵ / ۱۳۹۵ -- ۴۱ : ۰۱ عصر
آخرین ارسال: ehsan_heydari
  فروش باگی کیوشوmp7.5 اسپرت ekhteraeebahram 1 1,367 ۱۶ / ۱۱ / ۱۳۹۳ -- ۳۱ : ۰۸ عصر
آخرین ارسال: ekhteraeebahram

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان