R30 Forum

خوش آمدید به انجمن تخصصی مدل آرسی, میهمان گرامی وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ توجه ] شرايط و امکانات VIP [ فيلم ] آموزش كار با آرسي تيوب
[ جديد ] بازگشت قوانين خريد و فروش [ مهم ] مديران پرتلاش سال 1394

امتیاز موضوع:
  • 91 رأی - میانگین امتیازات: 3.23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی برای خرید رادیو کنترل
نویسنده پیام
HOOMAN
مدیر کل

مدیر کل
نام : هومن ایـــواز
مدل : cessna182-Calmato Sport
راديو : Hitec Sport 2.4
آفلاین
ارسال: #1
راهنمایی برای خرید رادیو کنترل
راهنمایی برای خرید رادیو کنترل در این قسمت انجام خواهد شد .
۱۲ / ۹ / ۱۳۸۹ -- ۵۸ : ۰۲ عصر
ارسال ها نقل قول
MAHSA
*
کاربر سایت

ارتفاع : صد پا
نام :
مدل :
راديو :
آفلاین
ارسال: #2
RE: راهنمایی برای خرید رادیو کنترل ، سروو و باطری
الان رادیو های بازار از حدود 180 تومان شروع میشه که مدل های ساده 6 کانال هستن.

مثلا یکی از اونها مدل ها این مدل هست از شرکت معتبر هایتک که در دو نوع مگاهرتزی و 2.4 گیگاهرتزی عرضه میشه :

شما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کلیک کنید تا بتوانید عکسها را ببینید

و این مدل هم آخرین رادیو هست.14 کانال از شرکت معروف فوتابا که خودم این مدل رو سفارش دادم و قیمتش هم 2.400.000 تومان هست :

شما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۲۹ : ۱۰ عصر
ارسال ها نقل قول
mohamad
کاربر جدید

ارتفاع : صفر پا
نام :
مدل :
راديو :
آفلاین
ارسال: #3
( ۱ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۲۹ : ۱۰ عصر)MAHSA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
الان رادیو های بازار از حدود 180 تومان شروع میشه که مدل های ساده 6 کانال هستن.

مثلا یکی از اونها مدل ها این مدل هست از شرکت معتبر هایتک که در دو نوع مگاهرتزی و 2.4 گیگاهرتزی عرضه میشه :

و این مدل هم آخرین رادیو هست.14 کانال از شرکت معروف فوتابا که خودم این مدل رو سفارش دادم و قیمتش هم 2.400.000 تومان هست :

سلام
من هم از همین مدل رادیو دارم که 6 کانال هست.توی مدلی که الان دارم از 5 کانال اون استفاده می کنم. ولی آیا لازمه که برای مدل بزرگتری که مثلا بنزینی هم هست رادیوی بهتری بخرم؟
۱ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۴۲ : ۱۰ عصر
ارسال ها نقل قول
MAHSA
*
کاربر سایت

ارتفاع : صد پا
نام :
مدل :
راديو :
آفلاین
ارسال: #4
سلام

کلا" هرچی پول برای رادیو بدید ضرر نمی کنید

قطعا" برای مدل های بنزینی به تعداد کانال های بیشتری نیاز خواهید داشت و همچنین Safe بودن رادیو (امنیت) که توی مدل های بنزینی خیلی اهمیت داره.به دلیل نویزی که موتور های بنزینی داره و ترجیحا" مدل های خوب مثل JR DSX7 و JR DSX9 و یا مدل جدید هایتک یعنی Aurora 9 رو تهیه کنید که هم Safe هستن و هم امکانات زیادی دارند

اگر هم بودجه دارید رادیو های بهتری هم هست

@};-
۱ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۵۱ : ۱۰ عصر
ارسال ها نقل قول
sina
کاربر سایت

ارتفاع : پنج هزار پا
نام : سینا
مدل : تو بیوگرافی پروفایل نوشتم
راديو : تو بیوگرافی پروفایل نوشتم
آفلاین
ارسال: #5
در مورد رادیو فوتابا از نظر سیف بودن بیشترین امنیتو داره چرا چون تعداد ارسالو دریافت امواج بسیار بالایی در طول 1 ثانیه داره و هر کدوم از امواج که تداخل ایجاد کنه سریعا بسته میشه و موجو عوض میکنه فکر کنم حدود 900 بار در ثانیه همون طور که گفتید 14 کانال اون در حال حاضر بهترین نوع اونه البته در ایران در خارج مارک ها و مدل های معروف و حرفه ای تری داریم که مخصوص جت پرون ها و افراد فوق حرفه ایه
در مورد ارورا هایتک یا همون 9 کانال هایتک انقلابی در رادیو 2.4 ایجاد کرد با سیستم تلهمتری که اورد و سنسورهای زیادی که براش قرار داد با قیمت بسیار مناسب و رقیب بسیار قدرتمندی شده برای جی ار
در مورد جی ار هم که تقریبا اکثر مدلرها باهاش اشنا هستن سر زمین بیش تر از هواپیما میشه رادیو جی ار دید متاسفانه از نظر سیف بودن رتبه سومو میگیره البتهاین به این معنینیست که بده و تا به امروز لا اقل در تهران مشکلی برای کسی پیش نیومده اما ستلایت و عدم سیستم تلهمتریو امکانات جانبی که هایتک داره از نقاط ضعفشه ولی از نظر کیفیت ساخت و بدنه در رتبه 1 قرار داره هر چی نباشه دستپخت المانی بد نمیشه
خیلی مختصرو مفید سعی کردم معرفی کنم

نقل قول: سلام
من هم از همین مدل رادیو دارم که 6 کانال هست.توی مدلی که الان دارم از 5 کانال اون استفاده می کنم. ولی آیا لازمه که برای مدل بزرگتری که مثلا بنزینی هم هست رادیوی بهتری بخرم؟
رادیو بهتر به معنی این نیست که کانال بیشتری لازم باشه شما با بزرگترین هواپیما بنزینی (به جز جتو هلی کوپتر) بیش از 5 یا 6 کانال نیاز نخواهید داشت تازه اگر اسموک هم بهش اضافه کنیم اما معمولا کسانی که 1 مدل بنزینی بزرگو میپرونن که حدودیک ملیونو نیم تا 4 ملیون خرجش میکن سعی میکن از رادیو سیف و مناسبی که خیالشون راحت باشه ازش استفاده کنند که این رادیو ها مختلف هستند مثل 8 کانال فوتابا 9کانال جی ارو هایتک مولتی پلکس و.........

رادیو بهتر به معنی این نیست که کانال بیشتری لازم باشه شما با بزرگترین هواپیما بنزینی (به جز جتو هلی کوپتر) بیش از 5 یا 6 کانال نیاز نخواهید داشت تازه اگر اسموک هم بهش اضافه کنیم اما معمولا کسانی که 1 مدل بنزینی بزرگو میپرونن که حدودیک ملیونو نیم تا 4 ملیون خرجش میکن سعی میکن از رادیو سیف و مناسبی که خیالشون راحت باشه ازش استفاده کنند که این رادیو ها مختلف هستند مثل 8 کانال فوتابا 9کانال جی ارو هایتک مولتی پلکس و.........
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۸ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۳۹ : ۱۱ صبح، توسط HOOMAN.)
۱ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۰۰ : ۱۱ عصر
ارسال ها نقل قول
Lar Hobby
**
کاربر سایت

ارتفاع : هزار پا
نام :
مدل : La Flyer 40 Belt cp v1
راديو : بصورت موقت Wfly
آفلاین
ارسال: #6
( ۱ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۵۱ : ۱۰ عصر)MAHSA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

کلا" هرچی پول برای رادیو بدید ضرر نمی کنید

قطعا" برای مدل های بنزینی به تعداد کانال های بیشتری نیاز خواهید داشت و همچنین Safe بودن رادیو (امنیت) که توی مدل های بنزینی خیلی اهمیت داره.به دلیل نویزی که موتور های بنزینی داره و ترجیحا" مدل های خوب مثل JR DSX7 و JR DSX9 و یا مدل جدید هایتک یعنی Aurora 9 رو تهیه کنید که هم Safe هستن و هم امکانات زیادی دارند

اگر هم بودجه دارید رادیو های بهتری هم هست

@};-

با سلام من میخواستم یه رادیو برد بالا تهیه کنم مثلا 2 به بالا از کجا تهیه کنم؟ قیمت ؟ چه مارکی بگیرم؟ تعداد کانالهاش در این مدل ها چقدره ؟ ممنون میشم سریع جواب بدین

وقتی با مشکلی روبرو شدید اگر بترسیدنصف قدرت خود را از دست داده اید ( تواین )
۱۴ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۴۲ : ۱۲ عصر
ارسال ها نقل قول
Hossein
VIP Bronze

ارتفاع : سی هزار پا
نام : H
مدل :
راديو :
آفلاین
ارسال: #7
سلام

شما با 4 کانال هم میتوانید یک هواپیمائ داشته باشید که موتور ان بنزینی باشد وهم مانورهای 3D هم
انجام بده ،تعداد کانال بیشتر دلیل بر بهتر پرواز انجام دادن نیست ،یک سوال دارم از کسانی که رادیو های
خیلی جدید دارند: تا حالا از چند درصد توان برنامه های رادیوتون استفاده کردید ؟ البته رادیوی خوب داشتن خیلی خوبه ولی به چه قیمتی إ؟
جواب دوستمون که میخواست رادیوئ داشته باشه که بردش زیاد باشه ،باید بگم برد رادیو بستگی به توان خروجی فرستنده داره ،معمولا تمامی رادیوهای موجود در بازار بین 300 تا 500 میلی وات هستند که line of sight در ارتفاع حدودا تا 2000 متر رو کار میکنه . (بلاخره یک کاری دستمون میدی )
۱۴ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۵۶ : ۰۵ عصر
ارسال ها نقل قول
camel_60
**
کاربر سایت

نام :
مدل : سسنا 182کلاس 500
راديو : هایتک اوپتیک اسپورت 6
آفلاین
ارسال: #8
RE: راهنمایی برای خرید رادیو کنترل
سلام دوستان خسته نباشيد مي خواستم يك راديو 6كانال مناسب براي مدل سوختي تهيه كنم با پايين ترين قيمت ممكنه
مي دونم راديو چيز مهمي هست ولي چي كنيم جيب ما كششش نداره اگه قيمت هم بگيد ممنون مي شم
۱۳ / ۲ / ۱۳۹۰ -- ۱۰ : ۱۱ صبح
ارسال ها نقل قول
HOOMAN
مدیر کل

مدیر کل
آفلاین
ارسال: #9
اگه قیمت براتون الویت اول هست باید رادیو اف ام تهیه کنید ولی باید موضوع تداخل فرکانسها رو هم در نظر بگیرید .
۱۳ / ۲ / ۱۳۹۰ -- ۱۵ : ۱۱ صبح
ارسال ها نقل قول
camel_60
**
کاربر سایت

نام :
مدل : سسنا 182کلاس 500
راديو : هایتک اوپتیک اسپورت 6
آفلاین
ارسال: #10
( ۱۳ / ۲ / ۱۳۹۰ -- ۱۵ : ۱۱ صبح)HOOMAN نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه قیمت براتون الویت اول هست باید رادیو اف ام تهیه کنید ولی باید موضوع تداخل فرکانسها رو هم در نظر بگیرید .

تا 300 تومان می خوام بگیرم
۱۳ / ۲ / ۱۳۹۰ -- ۲۸ : ۰۲ عصر
ارسال ها نقل قول
HOOMAN
مدیر کل

مدیر کل
آفلاین
ارسال: #11
من قیمت رادیو ها رو ندارم اما تا 300 می تونی 2.4 بگیری . من فکر کردم بودجه زیر 200 هست که گفتم اف ام .
فکر کنم hitec شش کانال 2.4 توی مایه 250 باشه .
البته مطمئن نیستم
۱۳ / ۲ / ۱۳۹۰ -- ۳۷ : ۰۲ عصر
ارسال ها نقل قول
مسعود
کاربر سایت

نام :
مدل : در دست ساخت...
راديو : هایتک 6 کانال
آفلاین
ارسال: #12
رادیویی که دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هست چجوره تاحالا کسی تجربه اونو داشته یا؟
۱ / ۴ / ۱۳۹۰ -- ۳۸ : ۰۶ عصر
ارسال ها نقل قول
HOOMAN
مدیر کل

مدیر کل
آفلاین
ارسال: #13
مسعود من فکر می کنم اگر بودجه ای که داری رو بنویسی دوستان بهتر می تونند راهنمایی کنند .
این لینک برای من باز نشد ولی از آدرس بار میتونم حدس بزنم flysky هست و 9 کانال.
برای هواپیما نیازی به رادیو 9 کانال نداری و من جای تو باشم با هین بودجه یه 6 کانال مرغوب تر می خرم
۲ / ۴ / ۱۳۹۰ -- ۴۵ : ۱۲ صبح
ارسال ها نقل قول
مسعود
کاربر سایت

نام :
مدل : در دست ساخت...
راديو : هایتک 6 کانال
آفلاین
ارسال: #14
من از هر کسی پرسیدم که این رادیو چه اشکالی داره هیچ کسی به من جواب قانع کننده ای نداده.
اینکه گفته میشهflysky مرغوب نیست برای چی گفته میشه وچه مشکلاتی ممکنه پیش بیاد؟
۲ / ۴ / ۱۳۹۰ -- ۵۹ : ۰۹ صبح
ارسال ها نقل قول
Reza-Sadri
مدیر ارشد
هيات علمي مولتي روتور
هیات علمی رادیو و الکترونیک
هیات علمی ماشین

مدیر ارشد
نام : رضا صدری
مدل : Car & Airplane
راديو : Futaba
آفلاین
ارسال: #15
( ۲ / ۴ / ۱۳۹۰ -- ۵۹ : ۰۹ صبح)مسعود نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من از هر کسی پرسیدم که این رادیو چه اشکالی داره هیچ کسی به من جواب قانع کننده ای نداده.
اینکه گفته میشهflysky مرغوب نیست برای چی گفته میشه وچه مشکلاتی ممکنه پیش بیاد؟

مرغوب بودن یک رادیو فقط از نظر کیفیت جنس نیست، بلکه کارایی و مهمتر از همه اطمینان و ایمنی رادیو هست که حرف اولو میزنه در انتخاب یک رادیو خوب، تا شما با خیال راحت پرندتو پرواز بدی و دلهره قاطی کردن رادیو رو نداشته باشی، رادیویی که شما نام بردید فکر کنم رادیو بدی نباشه ولی دوستان کمتر روی این رادیو تجربه دارند تا مثلا جی ار یا فوتابا یا اسپکتروم.

Traxxas E-Revo Brushless, Kyosho Calmato, DJI Flame Wheel 450
۲ / ۴ / ۱۳۹۰ -- ۳۴ : ۱۱ صبح
ارسال ها نقل قول

کلمات کلیدی: راهنمایی, خرید, رادیو, کنترل,

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Wink خرید رادیو ارزان قیمت mohsenmusic 33 11,606 ۱۳ / ۵ / ۱۳۹۵ -- ۲۰ : ۱۱ عصر
آخرین ارسال: majid1990
Heart رادیو ی هایتک و فوتابا؟؟؟ hosseinsanaey 48 11,852 ۶ / ۳ / ۱۳۹۵ -- ۲۱ : ۰۷ عصر
آخرین ارسال: 021erfan
Heart ارزانترین رادیو کنترل دو کاناله deskcity 2 3,030 ۲۰ / ۱ / ۱۳۹۵ -- ۴۸ : ۱۰ صبح
آخرین ارسال: alak8801
  کدام رادیو بهتر است؟ احمدBMW 354 74,919 ۲۰ / ۷ / ۱۳۹۴ -- ۵۳ : ۰۳ عصر
آخرین ارسال: mahdi127
Exclamation خرید رادیو با قیمت مناسب کارایی بالا nader1095 53 17,744 ۱۹ / ۷ / ۱۳۹۴ -- ۳۴ : ۰۱ صبح
آخرین ارسال: sam anati
Question خرید رادیو کنترل های هایتک اروورا و جی ار xg8 واقعا کدام بهتر است؟ Abedin1368 23 7,661 ۹ / ۵ / ۱۳۹۴ -- ۵۴ : ۰۹ عصر
آخرین ارسال: abedinpour
  رادیو های غیر مشهور با قیمت مناسب flightsazan 10 2,488 ۱ / ۲ / ۱۳۹۴ -- ۴۱ : ۱۲ عصر
آخرین ارسال: kamranonline
  برگه ی اطلاعات برخی از رادیو های jr و hitec Mahdi Eghdami 18 7,859 ۲۳ / ۸ / ۱۳۹۳ -- ۰۱ : ۰۳ عصر
آخرین ارسال: simasaba
  خرید رادیو navid92 15 4,754 ۳ / ۵ / ۱۳۹۳ -- ۳۹ : ۰۱ عصر
آخرین ارسال: abozarm
  راهنمایی برای خرید رادیو navid92 5 2,580 ۸ / ۱۰ / ۱۳۹۱ -- ۵۷ : ۰۸ عصر
آخرین ارسال: navid92

چه کسانی این موضوع را خوانده اند؟
کاربرانی که این موضوع را خوانده اند (15 کاربر):
mojtaba.hdpr ( ۹ / ۹ / ۱۳۹۵ --, ۲۴ : ۰۸ صبح)، ehsan.khodaee ( ۹ / ۹ / ۱۳۹۵ --, ۴۳ : ۰۶ عصر)، mahdi98 ( ۹ / ۹ / ۱۳۹۵ --, ۳۱ : ۰۸ عصر)، argh1946 ( ۱۰ / ۹ / ۱۳۹۵ --, ۴۰ : ۱۲ عصر)، علی انصاری مقدم ( ۱۱ / ۹ / ۱۳۹۵ --, ۲۸ : ۱۲ صبح)، Mohammad 123 ( ۱۱ / ۹ / ۱۳۹۵ --, ۵۹ : ۰۱ صبح)، gafarbit ( ۱۱ / ۹ / ۱۳۹۵ --, ۰۸ : ۱۰ صبح)، avali ( ۱۱ / ۹ / ۱۳۹۵ --, ۰۹ : ۰۱ عصر)، mehran1358 ( ۱۳ / ۹ / ۱۳۹۵ --, ۳۲ : ۰۹ صبح)، nimaat ( ۱۳ / ۹ / ۱۳۹۵ --, ۳۰ : ۱۱ عصر)، atxa1 ( ۱۴ / ۹ / ۱۳۹۵ --, ۲۳ : ۰۷ عصر)، abaspoor ( ۱۴ / ۹ / ۱۳۹۵ --, ۲۹ : ۰۸ عصر)، Mirandamiran (دیروز, ۳۷ : ۱۲ صبح)، $reza$ (دیروز, ۳۳ : ۰۵ عصر)، zhoubin (دیروز, ۵۵ : ۰۶ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان