R30 Forum

خوش آمدید به انجمن تخصصی مدل آرسی, میهمان گرامی وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ توجه ] شرايط و امکانات VIP [ فيلم ] آموزش كار با آرسي تيوب
[ جديد ] بازگشت قوانين خريد و فروش [ مهم ] مديران پرتلاش سال 1394
 
امتیاز موضوع:
  • 26 رأی - میانگین امتیازات: 3.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انواع هواپیماهای مدل
نویسنده پیام
حسین ترکاشوند
****
VIP Bronze

ارتفاع : ده هزار پا
نام :
محل سکونت : تهران
مدل :
راديو :
آفلاین
تاریخ عضویت: آذر ۱۳۸۹
ارسال‌ها: 157 اعتبار: 25
ارسال: #1
انواع هواپیماهای مدل
هواپيماهاي مقياسي يا Scale:
اين مدلها، كوچك شدۀ يك هواپيماي واقعي هستند. برخي از آنها فقط با اين منظور ساخته شده اند كه دقيقا شبيه نمونه واقعيشان باشند. انحراف از اين معيار، به منظور نگهداشتن سطح مونتاژ و كارائي مدل در يك سطح مهارتي خاص صورت ميگيرد. كيتهاي مقياسي هم وجود دارند كه براي مدلرهاي حرفه اي ساخته شده اند. پاداشي كه بعد از زحمات زياد براي آماده كردن آن دريافت ميكنيد، مدلي است كه كپي برابر اصل از يك هواپيماي واقعي است. كيتهاي مقياسي براي مبتديان نيستند ولي برخي نمونه ها مانند cap 232 كه در تصوير ملاحظه ميفرمائيد، ميتوانند مناسب قدم بعدي براي كساني كه با هواپيماي آموزشي تعليم ديده اند، باشند.
هواپيماهاي جنگي يا Warbird
اين هواپيماها، زيرمجموعه اي از هواپيماهاي مقياسي هستند كه هيجان ميدان نبرد را به زمين پرواز شما مي آورند. بسياري از پيشرفتهاي بزرگ هوانوردي در دوران جنگ بدست آمدند. از ميان هواپيماهاي راديو كنترل، مدلرها ميتوانند مدل مورد علاقه شان در تاريخ را انتخاب كرده و با آن لذت ببرند
هواپيماهاي مقياسي غول پيكر يا Giant Scale.
اين هواپيما ها همانطور كه از اسمشان پيداست، مشخصات هواپيماي واقعي را دارند ولي در اندازه اي بسيار بزرگتر از نمونه هايمعمولي راديو كنترل. تصور كنيد كه هواپيمائي را به پرواز در مي آوريد كه فاصله دو نوك بال آن 2 متر و نيم ويا حتي بيشتر باشدهمانطور كه انتظار ميرود، اين هواپيماها از قيمت بيشتري برخوردار بوده و نيازمند زمان، حوصله و نيز مهارت بيشتري هستند. درنتيجه اين هواپيماها براي مبتديان ساخته نشده اند
مدلهاي Sport.
عموما، هواپيماي اسپورت به هر هواپيمائي كه قابليت مانورهاي ايروباتيك را داشته باشد ميگويند. اكثر آنها داراي بال قرار گرفته در وسط يا زير بدنه هستند كه سطح مقطع آنها متقارن است، بدين معني كه زير و روي بال داراي سطح منحني است كه قابليت مانور هواپيما را بالا ميبرد. هواپيماهاي آموزشي اسپورت هم وجود دارند كه هم مشخصۀ يك هواپيماي آموزشي بال رو و هم مشخصۀ هواپيماي اسپورت را دارند. اين هواپيماها ميتوانند قدم بعدي مناسب براي كساني باشند كه اطول و مقدمات را آموزش ديده اند
هواپيماهاي تيغه اي يا Flatout
اين هواپيماها سبك وزن و ساده هستند و براي تمرين پرواز 3D مناسبند. اينها هواپيماهائي ارزان بوده و به سرعت ساخته ميشوند و بينهايت مانورها پذير هستند و هم در محيطهاي باز و هم بسته ميتوانند مورد استفاده قرار بگيرند. بدنه آنها معمولا از فوم نازك ساخته ميشود كه بوسيله ميله فيبر كربن تقويت ميگردد.
۲۰ / ۱۲ / ۱۳۸۹ -- ۲۳ : ۰۶ عصر
ارسال ها نقل قول
farzad.owji
*
کاربر جدید

ارتفاع : صد پا
نام :
محل سکونت : شیراز
مدل :
راديو :
آفلاین
تاریخ عضویت: اردیبهشت ۱۳۹۰
ارسال‌ها: 3 اعتبار: 2
ارسال: #2
RE: انواع هواپیماهای مدل
با سلام من جديدا يك هواپيمايcap 232 خريدم اما اطلاعي از وضعيت پروازش ندارم اگر كسي با اين هواپيما كار كرده و يا اطلاعي داره ممنون مي شم در اختيار م بگذاره.
۶ / ۲ / ۱۳۹۰ -- ۱۱ : ۱۰ صبح
ارسال ها نقل قول
hamed_m
***
کاربر سایت

ارتفاع : پنج هزار پا
نام : حامد محزون
محل سکونت : شیراز
مدل : tiger sport 40
راديو : jr dsx7 & hitec
آفلاین
تاریخ عضویت: دي ۱۳۸۹
ارسال‌ها: 76 اعتبار: 10
ارسال: #3
RE: انواع هواپیماهای مدل
سلام.مبارک باشه.
cap 232 خیلی تیز هست.همیشه باید با موتور پر قدرت باهاش بپرید.اگه میزان قدرت و دور موتور از نصف کمتر بشه زود وارد استال میشه.چون فایروال بزرگی هم داره باید یه موتور سایز بالاتر روش بذارین.:P
۶ / ۲ / ۱۳۹۰ -- ۵۴ : ۱۰ صبح
ارسال ها نقل قول
علی قربانی
******
VIP Silver

ارتفاع : سی هزار پا
نام : علی قربانی
محل سکونت : کرج
مدل : ...........
راديو : سانوا10 کاناله- هایتک
آفلاین
تاریخ عضویت: فروردین ۱۳۹۱
ارسال‌ها: 640 اعتبار: 127
ارسال: #4
Bug انواع هواپیمای رادیو کنترل
دسته بندی هواپیماهای رادیوکنترل1- هواپیمای ترینر (آموزشی) (Trainer airplane)این هواپیماها برای افرادی که می خواهند یادگیری پرواز را شروع کنند ، مناسب است. معمولا این هواپیماها با موتورهای سایز 40 و 60 عرضه شده و استحکام نسبتا خوبی دارند. بال این هواپیماها در بالای بدنه (High wing) و دارای زاویه هفتی (Dihedral) زیاد است. معمولا در این هواپیماها از ایرفویل نا متقارن (Non symmetrical) استفاده می شود. تعادل آنها در هوا بسیار خوب است بطوری که در صورت انحراف بطور خودکار به حالت اولیه خود باز می گردند. ضمناً برای ایمنی بیشتر فرود، در این هواپیماها از سه چرخ (دو چرخ اصلی و یک چرخ دماغه) استفاده میشود. به علت احتمال زیاد سانحه در هنگام آموزش، این هواپیماها را ساده و ارزان تولید می کنند.2- هواپیمای ترینر – ایروباتیک یا اسپورت ترینراین هواپیماها هم دارای قابلیتهای هواپیماهای ترینر است و هم میتوان از آنها برای انجام مانورهای ساده ایروباتیک استفاده نمود. بال این هواپیماها روی سطح فوقانی بدنه سوار می شود و از ایرفویلهای نیمه متقارن (Semi symmetrical) استفاده می کند.
3- هواپیماهای ایروباتیک (Aerobatic airplanes)هواپیماهایی هستند که قابلیت انجام مانورهای ایروباتیک را دارا هستند که بنا به شخصیت پروازی ، به چند نوع تقسیم میشوند:الف) اسپورت ایروباتیک (Sport Aerobatic)معمولاً دارای نسبت قدرت موتور به وزن بالا (بیش از 1/1 ) هستند. ایرفویل متقارن دارند. بال آنها باریک شونده (Taper) و مستقیم (Straight) بوده و در زیر یا وسط بدنه نصب میشوند. بدنه این هواپیماها معمولاً کوتاه و قطور است. ب) هواپیماهای ایروباتیک- پَترناین هواپیماها دارای بدنه باریک و کشیده و نیز دم بلندی بوده و بال آنها نسبتاً نازک است. بنابراین پسای کمتری داشته و سرعت بالاتری به نسبت دیگر هواپیماهای ایروباتیک دارند. بال آنها معمولا از لبه حمله دارای زاویه پسگرایی (Sweep back) و از لبه فرار مستقیم یا کمی زاویه پیشگرایی (Sweep Forward)
ج) هواپیماهای 3DAerobatic
از مهمترین زیر شاخه های آن هواپیماهای 3D Fun Flyer هستند که فوق العاده مانور پذیر بوده و تقریباً تمام مانورهای ایروباتیک را انجام میدهند. دارای سرعت پایین و قدرت موتور بالا هستند. ایرفویل بال آنها متقارن و نسبتاً ضخیم است. ضمن اینکه بال آنها دارای نسبت منظری (Aspect Ratio) پایین است یعنی دارای طول کم و پهنای زیاد است. بدنه آنها بسیار سبک و شکننده بوده و اگر از بالا به آن نگاه کنیم بسیار باریک و از زاویه جانبی نگاه کنیم نسبتاً پهن می باشد. این شکل باعث می شود این هواپیماها حول محور عمودی مانورهای جالب و خاصی از جمله Knife Edge – Knife Edge loop – Knife Edge flatcircle – Knife Edge slow flight انجام دهند.4- هواپیمای مقیاسی
هواپیماهایی هستند که نمونه واقعی داشته و بنا به دقت به دو دسته کلی نیمه مقیاسی (Semi scale) و مقیاسی دقیق تقسیم می شوند. در هواپیماهای نیمه مقیاسی برخی جزئیات و ابعاد و اندازه ها و حتی نوع ایرفویل بال تغییر می یابند تا پرواز آنها راحت تر شود. اما در هواپیماهای مقیاسی دقیق ، تمامی جزئیات و اندازه ها دقیقاً پیاده می شوند.
5- هواپیمای پارک فلایر این هواپیماها معمولا از موتور الکتریکی استفاده نموده و بسیار سبک و کوچک هستند. بنابراین شما می توانید آنها را در حیاط منزل یا پارکها پرواز دهید.6- هواپیمای گلایدر هواپیماهای گلایدر رادیوکنترل معمولا دارای موتور الکتریکی کوچکی هستند که هنگام بالا رفتن از آنها استفاده شده در حالی که هنگام گلاید کردن ملخ آنها بواسطه فنر ، بسته شده و به فرم یک گلایدر بی موتور در می آیند. به این گلایدر ها موتور گلایدر می گویند. برخی گلایدر های رادیوکنترل بوسیله هواپیمای مدل دیگری وینچ شده تا به ارتفاع مناسب برسند. سپس رها شده و پرواز طولانی و حتی بالا رونده تحت جریان هوای گرم ، انجام می دهند.

اسمانی باشید
۲۳ / ۱۰ / ۱۳۹۱ -- ۵۳ : ۰۲ صبح
ارسال ها نقل قول
AMIN2904
**
مدیر بخش
هيات علمي مولتي روتور
هیات علمی ماشین

مدیر انجمن
نام : امین امام دوست
محل سکونت : رشت
مدل : edf jets & multirotors
راديو : Aurora9-hitec
آفلاین
تاریخ عضویت: بهمن ۱۳۸۹
ارسال‌ها: 3,000 اعتبار: 524
ارسال: #5
RE: انواع هواپیمای رادیو کنترل
من دسترسی ندارم.
اگر میشه مدیربخش زحمت ادغامش رو با دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بکشه.

قبل از ارسال تاپیک لطفا از طریق جستجوی سایت موضوع خود را جستجو کنید و در صورت پیدا نکردن آنرا مطرح کنید..

لطفا به جای طرح سوالات خوددر پ.خ یا تماس تلفنی آنرا در تاپیک دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مطرح کنید.

کاربران تازه وارد لطفا مطالعه کنند:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۲۳ / ۱۰ / ۱۳۹۱ -- ۰۷ : ۱۱ صبح
WWW ارسال ها نقل قول
F14-TOMCAT
***
کاربر سایت

ارتفاع : پنج هزار پا
نام : محسن فقیه
محل سکونت : اهواز
مدل :
راديو :
آفلاین
تاریخ عضویت: اسفند ۱۳۹۱
ارسال‌ها: 79 اعتبار: 12
ارسال: #6
RE: انواع هواپیمای رادیو کنترل
سلام.منظورتون از ایرفویل متقارن یا نا متقارن چیه؟
۲۸ / ۱۲ / ۱۳۹۱ -- ۲۰ : ۱۲ عصر
ارسال ها نقل قول
HOOMAN
****
مدیر کل

مدیر کل
نام : هومن ایـــواز
محل سکونت : شیراز
مدل : cessna182-Calmato Sport
راديو : Hitec Sport 2.4
آفلاین
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۸۹
ارسال‌ها: 3,019 اعتبار: 280
ارسال: #7
RE: انواع هواپیمای رادیو کنترل
شما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کلیک کنید تا بتوانید عکسها را ببینیدشماره 5 متقارن است و سایر ایرفویلها نا متقارن هستند

شما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کلیک کنید تا بتوانید عکسها را ببینید

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ / ۱۲ / ۱۳۹۱ -- ۰۰ : ۰۱ عصر، توسط HOOMAN.)
۲۸ / ۱۲ / ۱۳۹۱ -- ۴۶ : ۱۲ عصر
ارسال ها نقل قول
kamranjj
******
معاون بخش

معاون بخش بدنه
نام : كامران جهانشيري
محل سکونت : تربت حیدریه
مدل : jupiter
راديو : RDS 8000
آفلاین
تاریخ عضویت: مرداد ۱۳۹۱
ارسال‌ها: 729 اعتبار: 330
ارسال: #8
RE: انواع هواپیمای رادیو کنترل
( ۲۸ / ۱۲ / ۱۳۹۱ -- ۲۰ : ۱۲ عصر)F14-TOMCAT نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.منظورتون از ایرفویل متقارن یا نا متقارن چیه؟
این صفحه و مخصوصا پست 14 جواب کامل رو بهتون میده دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(((چرا همیشه امان از حرف مردم؟؟؟
یک بار هم،امان از من که حرف مردم برام اهمیت داره)))
(((یه جورایی حس خودنمایی درونیه منه که میخام تو چشم مردم باشم و مجبورم به حرف مردم کنم)))

۲۸ / ۱۲ / ۱۳۹۱ -- ۴۹ : ۱۲ عصر
ارسال ها نقل قول


کلمات کلیدی: انواع, هواپیماهای, مدل,


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هواپیماهای Control Line mahdi6576 20 5,286 ۲۰ / ۷ / ۱۳۹۳ -- ۵۵ : ۰۱ صبح
آخرین ارسال: vahid-8
  انواع اصطلاحات مربوط به رادیو کنترل S.Shirafkan 1 1,246 ۹ / ۷ / ۱۳۹۳ -- ۵۱ : ۱۰ عصر
آخرین ارسال: S.Shirafkan
  هواپیماهای اسکیل مسافربری Abedin1368 7 2,814 ۱۵ / ۶ / ۱۳۹۳ -- ۲۳ : ۰۹ عصر
آخرین ارسال: سامان حافظي
  دفترچه اسمبل انواع محصولات کارخانه worldmodel Abedin1368 5 2,213 ۵ / ۱۲ / ۱۳۹۱ -- ۰۰ : ۰۲ صبح
آخرین ارسال: Abedin1368
  بزرگ‏ترین کلکسیون هواپیماهای مدل دست ساز / ترین گینس M-belalzadeh 5 2,277 ۲۴ / ۱۰ / ۱۳۹۱ -- ۲۹ : ۱۱ عصر
آخرین ارسال: malekli
  ترمزهای هواپیماهای جت علی قربانی 0 842 ۲۳ / ۱۰ / ۱۳۹۱ -- ۵۰ : ۰۲ صبح
آخرین ارسال: علی قربانی
  مجله هواپیماهای جنگی Combat Aircraft علی قربانی 0 924 ۲۳ / ۱۰ / ۱۳۹۱ -- ۵۶ : ۰۱ صبح
آخرین ارسال: علی قربانی
  دسته بندی هواپیماهای مدل omidmarivani 0 991 ۱۵ / ۷ / ۱۳۹۱ -- ۳۰ : ۰۳ صبح
آخرین ارسال: omidmarivani
  معرفی انواع گلایدرها raptor50 1 3,316 ۱۲ / ۱۰ / ۱۳۹۰ -- ۰۶ : ۱۰ عصر
آخرین ارسال: HOOMAN

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان