R30 Forum

خوش آمدید به انجمن تخصصی مدل آرسی, میهمان گرامی وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ توجه ] شرايط و امکانات VIP [ فيلم ] آموزش كار با آرسي تيوب
[ جديد ] بازگشت قوانين خريد و فروش [ مهم ] مديران پرتلاش سال 1394

امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 2.94
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عذر خواهی بایت مشکل در سایت
نویسنده پیام
HOOMAN
مدیر کل

مدیر کل
نام : هومن ایـــواز
مدل : cessna182-Calmato Sport
راديو : Hitec Sport 2.4
آفلاین
ارسال: #1
عذر خواهی بایت مشکل در سایت
امروز بدلیل انتقال دامنه سایت تا چند ساعت مشکل داشت.
فکر نمی کردم به این زودی مشکل حل بشه که خدا رو شکر زود حل و فصل شد.

مشکل از این قرار بود که این دامنه r30.ir رو من روز اول که خریدم اشتباه کردم و به اسم خودم نخریدم. این چند روز بدنبال انتقال دامنه بودیم که امروز کارا حل و فصل شد . اما وقتی به سایت رجوع کردم دیدم سایت بالا نمیاد!!!!
چرا ؟

علت بر می گرده به سیستم اتصال شما به یه سایت .

اینترنت با آدرس های عددی بنام IP فقط می تونه سایت ها رو بشناسه و وارد سایت ها بشه و این حروفی که ما توی وب بروزر می نویسم برای کامپیوتر نا مفهوم هست.
هر سایت اینترنتی یه ip آدرس داره و باید این آدرس که به صورت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هست به ip آدرس تبدیل بشه مثل: 222.159.22.225
داخل سیستم مودم شما چیزی وجود داره که به اون می گن (DNS (Domain Name Server کار این سیستم اینه که آدرس های حروفی رو تبدیل کنه به ip آدرس های عددی.
پروسه تبدیل یه آدرس با حروف به ip آدرس به این صورت هست:

وقتی شما توی وب بروزر خودتون می نویسید دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در واقع آدرس اصلی اینه :
.www.r30.ir یعنی بعد از همه آدرس های اینترنتی یه نقطه وجود داره که ما اونرو نمی نویسیم و نمی بینیم.

از اونجایی که بینهایت آدرس اینترنتی وجود داره DNS مودم تمام ip آدرس ها رو نمی شناسه بنابر این وقتی در خواست شما توی محل نوشتن آدرس تایپ میشه و این در خواست به DNS منتقل میشه اول از همه DNS با یه سرور بنام root تماس می گیره ( که این نقطه ای که گفتم انتهای همه ادرس ها هست به این مفهوم هست که اول با سرور root تماس بگیر)
سرور root آی پی آدرس تمام دامنه ها مثل ir com net org و ... رو داره . برای سایت ما که ir هست سرور root آی پی آدرس سرور ir رو می فرسته برای DNS مودم
DNS با اون آی پی آدرس تماس می گیره و ازش می پرسه دامنه ای بنام r30 توی سرور های مربوط به ir وجود داره یا نه . توی این مرحله اگه همیچین دامنه ای وجود داشته باشه سرور دامنه های ir آی پی آدرس سایت r30 رو به DNS مودم می ده و ما بوسیله این IP آدرس می تونیم به سایت r30 متصل بشویم.
برای اینکه سرور ir بدونه که IP آدرس سایت ما چیه لازم هست که ما خودمون IP آدرس سایت رو به سرور IR معرفی کنیم.
بعد از انتقال دامنه این IP آدرس در سرور IR پاک شد و تا معرفی دوباره این IP آدرس به سرور چند ساعتی سایت با مشکل مواجه شده بود
به این فرایند توی اینترنت می گن Name resolution
این توضیحات رو از این بایت دادم که شاید برای دوستان جالب باشه وقتی آدرس یه سایت رو می نویسند چه فرآیندی طی می شه تا اون سایت براشون باز بشه ;)

به هر حال بایت این چند ساعت مشکلی که سایت داشت از همه دوستان عذر خواهی می کنم @};-
۲۱ / ۱۲ / ۱۳۸۹ -- ۵۲ : ۰۹ عصر
ارسال ها نقل قول

کلمات کلیدی: عذر, خواهی, بایت, مشکل, در, سایت,

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  [توجه]  مشکل در بالا آمدن سایت HOOMAN 0 548 ۷ / ۳ / ۱۳۹۴ -- ۳۳ : ۰۳ عصر
آخرین ارسال: HOOMAN
  [تبریک]  1000 مین کاربر ! و تولد یک سالگی سایت HOOMAN 18 6,187 ۲۰ / ۱۲ / ۱۳۹۳ -- ۳۹ : ۰۱ عصر
آخرین ارسال: Aref-babaie
  [تبریک]  رفع هیتلر سایت HOOMAN 22 4,351 ۲۶ / ۹ / ۱۳۹۱ -- ۰۹ : ۰۸ صبح
آخرین ارسال: bahram.m
  [توجه]  همکاری برای رفع مشکل هیتلر HOOMAN 23 5,581 ۱۴ / ۹ / ۱۳۹۱ -- ۱۳ : ۱۲ عصر
آخرین ارسال: vahid-8
  [توجه]  هیتلرینگ سایت HOOMAN 0 759 ۲۰ / ۷ / ۱۳۹۱ -- ۰۳ : ۱۱ صبح
  [تبریک]  تغییرات جدید در سایت آرسی ! HOOMAN 44 12,756 ۳۱ / ۳ / ۱۳۹۱ -- ۱۵ : ۰۲ صبح
  آمار هایی جالب از سایت آرسی HOOMAN 3 1,810 ۱۶ / ۳ / ۱۳۹۱ -- ۲۴ : ۱۱ صبح
  [توجه]  آپدیت سایت HOOMAN 28 7,480 ۱۰ / ۳ / ۱۳۹۱ -- ۴۶ : ۰۳ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان