R30 Forum

خوش آمدید به انجمن تخصصی مدل آرسی, میهمان گرامی وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ توجه ] شرايط و امکانات VIP [ فيلم ] آموزش كار با آرسي تيوب
[ جديد ] بازگشت قوانين خريد و فروش [ مهم ] مديران پرتلاش سال 1394

امتیاز موضوع:
  • 27 رأی - میانگین امتیازات: 2.59
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کالیبره کردن اسپید کنترل
نویسنده پیام
Reza-Sadri
مدیر ارشد
هيات علمي مولتي روتور
هیات علمی رادیو و الکترونیک
هیات علمی ماشین

مدیر ارشد
نام : رضا صدری
مدل : Car & Airplane
راديو : Futaba
آفلاین
ارسال: #1
کالیبره کردن اسپید کنترل
دوستان عزیز ، در این پست به روش کالیبره کردن اسپید کنترل مامبا مانستر از شرکت کسل کریشن Castle Creations Mamba Monster ESC می پردازیم، همونطور که میدونید اسپید مامبا یکی از پرقدرت ترین اسپید کنترلهای جهانه که روی محصولات ترکسز مثل ماشین الکتریکی ایروو و شرکت اچ-پی-ای ماشین الکتریکی سویج فلاکس نصب شده و این دو ماشین هم در ایران طرفداران زیادی دارند، لذا روش کالیبره کردن این اسپید رو توضیح میدم :
1- مطمئن باشید که کلید اصلی رادیو و اسپید در حالت خاموش قرار گرفته اند Radio and ESC OFF
2- در صورت امکان چرخدنده پینیون ماشین را باز کرده، و یا ماشین را روی یک بلوک قرار داده تا جرخهای ماشین با زمین تماس نداشته باشند (اینکار برای ایمنی بوده که اگر در هنگام کالیبره کردن اسپید اشکالی پیش بیاد و موتور گاز بخوره، ماشین از کنترل خارج نشه)
3- رادیو را روشن کرده و اهرم گاز را تا اخر فشار دهید ( بسمت گاز خوردن )
4- درحالیکه اهرم گاز را تا اخر گرفته اید اسپید کنترل را روشن کنید، بعد شنیدن صدای بیپ و بعد از گذشت حدود 2ثانیه چراغ سبز رنگ روی اسپید به حالت چشمک زن درامده و 4بار صدای بیپ از اسپید شنیده میشود، بعد از شنیدن صدای بیپ چراغ قرمز اسپید شروع به چشمک زدن میکند، در این حالت اهرم گاز روی رادیو را تا اخر بسمت ترمز فشار داده و نگه دارید تا مجددا 4 بار صدای بیپ را بشنوید، بعد شنیدن صدای بیپ اهرم گاز را در حالت وسط (Neutral) قرار داده ، چراغ زرد اسپید شروع به چشمک زدن کرده و بعد از شنیدن صدای بیپ ، اسپید کنترل شما با رادیو کالیبره شده و اماده بکار میباشد.

Traxxas E-Revo Brushless, Kyosho Calmato, DJI Flame Wheel 450
۲۲ / ۱۲ / ۱۳۸۹ -- ۱۱ : ۱۱ صبح
ارسال ها نقل قول
Sina-Nazari
VIP Silver

Katy Perry
نام : sina nazari
مدل : Katana 50s
راديو : Futaba T8FGS
آفلاین
ارسال: #2
RE: کالیبره کردن اسپید کنترل
اسپید سامیت نیاز به کالیبره داره به چه درد می خوره کالیبرش چه جوریه
۹ / ۱۲ / ۱۳۹۰ -- ۱۶ : ۱۰ عصر
WWW ارسال ها نقل قول
Reza-Sadri
مدیر ارشد
هيات علمي مولتي روتور
هیات علمی ماشین

مدیر ارشد
آفلاین
ارسال: #3
( ۹ / ۱۲ / ۱۳۹۰ -- ۱۶ : ۱۰ عصر)sina87 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اسپید سامیت نیاز به کالیبره داره به چه درد می خوره کالیبرش چه جوریه

کالیبره کردن اسپید کنترل به معنی این هست که به ازای حرکت استیک گاز روی رادیو از صفر تا حداکثر حرکت، به همان مقدار در اسپید کنترل خروجی برای موتور داشته باشیم ، صفر تا حداکثر حرکت استیک = صفر تا حد اکثر دور موتور، و اگر اسپید کالیبره نباشه شما به ازای حداکثر حرکت ، حداکثر خروجی نخواهید داشت.

۱۰ / ۱۲ / ۱۳۹۰ -- ۲۸ : ۱۲ عصر
ارسال ها نقل قول
Mohammad Alavi
VIP Silver

ارتفاع : پنج هزار پا
نام : محمد علوی
مدل : T-Rex 700 Nitro 3GX
راديو : Futaba 8FG Super
آفلاین
ارسال: #4
من یه اسپید هشتاد آمپیر هابی وینگ داشتم دادم یکی برنامه اون روعوض کرد بعد از دوروز باطری های هلی باد کرد نمی دونم به برنامه اسپید ربط داره یا نهشما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کلیک کنید تا بتوانید عکسها را ببینید

شما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

درخت تو گر بار دانش بگیرد به زیر آوری چرخ نیلیوفری را
۱۹ / ۱۰ / ۱۳۹۱ -- ۲۵ : ۰۸ عصر
WWW ارسال ها نقل قول
Reza-Sadri
مدیر ارشد
هيات علمي مولتي روتور
هیات علمی ماشین

مدیر ارشد
آفلاین
ارسال: #5
( ۱۹ / ۱۰ / ۱۳۹۱ -- ۲۵ : ۰۸ عصر)Mohammad Alavi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من یه اسپید هشتاد آمپیر هابی وینگ داشتم دادم یکی برنامه اون روعوض کرد بعد از دوروز باطری های هلی باد کرد نمی دونم به برنامه اسپید ربط داره یا نهشما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

شما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بله ربط داره ، احنمالا کات اف ولتاژ برای باطری های لیپو را خاموش کردند و باطری بیش از حد دیسشارژ شده.

۱۹ / ۱۰ / ۱۳۹۱ -- ۵۹ : ۰۹ عصر
ارسال ها نقل قول
kamranjj
معاون بخش

معاون بخش بدنه
نام : كامران جهانشيري
مدل : jupiter
راديو : RDS 8000
آفلاین
ارسال: #6
اقاي صدري ممنون از توضيحاتتون...
اسپيد 40 دوال اسكاي دارم.....چطور ميشه كاليبرش كرد....ممنون ميشم....

(((چرا همیشه امان از حرف مردم؟؟؟
یک بار هم،امان از من که حرف مردم برام اهمیت داره)))
(((یه جورایی حس خودنمایی درونیه منه که میخام تو چشم مردم باشم و مجبورم به حرف مردم کنم)))

۲۰ / ۱۰ / ۱۳۹۱ -- ۰۶ : ۱۰ صبح
ارسال ها نقل قول
hadi13663
**
کاربر سایت

ارتفاع : هزار پا
نام : عبدالاحدپاكباز
مدل : F450
راديو : Futaba T7C
آفلاین
ارسال: #7
آقا من چهار تا اسپيد دي جي آي دارم چطوري دستي کالبيرشون کنم؟ راديوم فوتابا 7کاناله

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
>DJI ESC-30A OPTO Brushless Speed Controller for F330 F450 F550

DJI ESC-30A OPTO Brushless Speed Controller for F330 F450 F550-
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ / ۳ / ۱۳۹۲ -- ۳۵ : ۰۴ عصر، توسط hadi13663.)
۲۲ / ۳ / ۱۳۹۲ -- ۱۸ : ۰۴ عصر
ارسال ها نقل قول
hadi13663
**
کاربر سایت

آفلاین
ارسال: #8
کمک کنيد ديگه - آيا براي کاليبره کردن اسپيد کنترل کواد رتور سوکتش رو مستقيم به رسيور وصل کنم؟ اگه آره به کدوم کانال ؟يا فرقي نميکنه؟
۲۳ / ۳ / ۱۳۹۲ -- ۲۵ : ۱۱ صبح
ارسال ها نقل قول
abedinpour
VIP Gold
کلوب تهران

ارتفاع : سی هزار پا
نام : Saeid Abedinpour
مدل : War Birds
راديو : ّFutaba 18SZ
آفلاین
ارسال: #9
hadi13663 dateline='[url=http://www.r30.ir/tel:1371106506' نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
1371106506[/url]']
کمک کنيد ديگه - آيا براي کاليبره کردن اسپيد کنترل کواد رتور سوکتش رو مستقيم به رسيور وصل کنم؟ اگه آره به کدوم کانال ؟يا فرقي نميکنه؟
سلام
اگر از اسپيد خود ي جي آي استفاده ميكنيد ، نيازي به كاليبره نيست .
۲۳ / ۳ / ۱۳۹۲ -- ۳۱ : ۰۱ عصر
ارسال ها نقل قول
hadi13663
**
کاربر سایت

آفلاین
ارسال: #10
کاليبرش کردم درست شد . ممنون - سروو ها رو چطوري فعال کنم يعني سروو هاي مانت دوربين X1 فعال هست و سرووش کار ميکنه اما X2 سرووش کار نميکنه-و اين قسمت روي تراتل سرعت(گاز) حرکت ميکنه اما سرووش نه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ / ۳ / ۱۳۹۲ -- ۱۹ : ۰۴ عصر، توسط hadi13663.)
۲۳ / ۳ / ۱۳۹۲ -- ۱۴ : ۰۴ عصر
ارسال ها نقل قول
sayeh
**
کاربر سایت

نام : daniel
مدل : X-copter
راديو : radiolink AT9
آفلاین
ارسال: #11
با سلام بنده یک اسپیدکنترل خریدم و با کنترل رادیویی حواستم تنظیمش کنم....(تراتل رو حداکثر و ....)
مارک اسپید:
quattro 4*20a skywaler
رنگ مشکی و دارای 4 خروجی 20 آمپریه...یعنی 4 اسپید کنترل در یکی
زیاد سعی کردم و به بوق هاش گوش دادم اما متوجه نشدم....لامپ قرمز رادیو کنترل مدام چشمک میزنه...گویا تماما قاطی کرده...

دوستان اگه کسی در مورد تنظیماتش چیزی میدونه کمکم کنه...شما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۱ / ۱ / ۱۳۹۳ -- ۴۸ : ۰۹ عصر
WWW ارسال ها نقل قول
AMIN2904
**
مدیر بخش
هيات علمي مولتي روتور
هیات علمی ماشین

مدیر انجمن
نام : امین امام دوست
مدل : edf jets & multirotors
راديو : Aurora9-hitec
آفلاین
ارسال: #12
دوست عزیز چشمک زدن لامپ رادیو کنترل ارتباطی با پروگرم نبودن اسپید نداره

میتونه از افت ولتاژ رادیو کنترل یا بایند نبودن اون باشه.
لطفا مسئله رو در همون تاپیک قبلی ادامه بدید.

الان دقیقا مشکل اصلی شما چیه؟
این اسپید برای مدل هایی مثل کوادروتور ساخته شده.
الان شما دقیقا چه کاری میخواید انجام بدید؟

قبل از ارسال تاپیک لطفا از طریق جستجوی سایت موضوع خود را جستجو کنید و در صورت پیدا نکردن آنرا مطرح کنید..

لطفا به جای طرح سوالات خوددر پ.خ یا تماس تلفنی آنرا در تاپیک دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مطرح کنید.

کاربران تازه وارد لطفا مطالعه کنند:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۲ / ۱ / ۱۳۹۳ -- ۲۵ : ۱۲ صبح
WWW ارسال ها نقل قول
hesam chenari
*
کاربر جدید

ارتفاع : صد پا
نام : hesam chenari
مدل : gaui hurricane 425
راديو : futaba 8j
آفلاین
ارسال: #13
اساتید سلام بنده یه اسپید 80 آمپر HW دارم که تو مانوءلش 6 تا منو مختلف داره این اسپید رو من واسه یه هلی Gaui 550 بستم میخاستم بدونم این منو ها کارشون چیه و اینکه کدوم تنظیمات واسه هلی من بهتره این هلی یه چیزیه بین Trex 500 و Trex 600
منو ها عبارتند از
brake:off/on
battery type : Li/Cd که البته کار این مورد رو میدونم
cutoff mode : soft-cut/ cut-off
cutoff threshold : low/medium/high
start mode : normal/soft/super soft
timing : low/medium/high
ممنون
۲۷ / ۷ / ۱۳۹۳ -- ۰۱ : ۱۱ صبح
ارسال ها نقل قول
hamidreza sh
*
کاربر جدید

ارتفاع : صد پا
نام : hamidreza sh
مدل :
راديو :
آفلاین
ارسال: #14
سلام خسته نباشین .
من اسپید کنترل emax30aدارم الان میخام کالیبرش کنم چیکارکنم.....یا بهتره ایجو سوالمو بپرسم چهارتا موتور دارم میخام هر چهارتاش بچرخه باهم.....ایا کالیبره میخا ؟؟؟اگه میخا چیکارکنم؟؟؟؟؟ممنونمیشم کمک کنین
۵ / ۹ / ۱۳۹۴ -- ۱۰ : ۰۹ عصر
ارسال ها نقل قول
Reza-Sadri
مدیر ارشد
هيات علمي مولتي روتور
هیات علمی ماشین

مدیر ارشد
آفلاین
ارسال: #15
( ۲۷ / ۷ / ۱۳۹۳ -- ۰۱ : ۱۱ صبح)hesam chenari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اساتید سلام بنده یه اسپید 80 آمپر HW دارم که تو مانوءلش 6 تا منو مختلف داره این اسپید رو من واسه یه هلی Gaui 550 بستم میخاستم بدونم این منو ها کارشون چیه و اینکه کدوم تنظیمات واسه هلی من بهتره این هلی یه چیزیه بین Trex 500 و Trex 600
منو ها عبارتند از
brake:off/on
battery type : Li/Cd که البته کار این مورد رو میدونم
cutoff mode : soft-cut/ cut-off
cutoff threshold : low/medium/high
start mode : normal/soft/super soft
timing : low/medium/high
ممنون

سلام دوست عزیز

تنظیماتی را که گفتید من براتون مختصرا توضیح میدم اما اگر برای بار اول هست که میخواهید هلی کوپتر مونتاژ کنید بهتره که از یک نفر متخصص و یا باتجربه در این زمینه کمک بگیرید ، تنظیمات بالا کاملا بستگی به انتظار و نحوه پرواز شما داره بعنوان مثال اگر بخواهید اسپرت و معمولی پرواز بدید تنظیم این پارامترها با پرواز 3D تفاوت خواهد داشت.

تنظیم نوع قطع کردن موتور در زمانیکه ولتاژ باطری به نقطه بحرانی برسه بصورت ارام و یا کاملا قطع

استانه قطع کردن موتور

راه اندازی موتور ، نرمال ، ارام و فوق ارام

بحث تایمینگ مفصله و قبلا در باره ان توضیح داده شده مقدار پیش فرض ان که معمولا در اکثر اسپید کنترلها استفاده میشود Medium و یا Low هست که بهتره تغییرش ندید.

ضمنا اگر شیراز زندگی میکنید در این مورد میتونید از اقای امیر ده بزرگی کمک بگیرید ایشون اکثر جمعه ها میان فرودگاه زرقان.

۶ / ۹ / ۱۳۹۴ -- ۳۶ : ۰۶ عصر
ارسال ها نقل قول

کلمات کلیدی: کالیبره, اسپید, کنترل,

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تاریخچه و طرز کار اسپید کنترلر ها moh-norouzian 25 9,008 ۱ / ۵ / ۱۳۹۵ -- ۲۴ : ۱۱ عصر
آخرین ارسال: ZEROA6m5
  مشخصات فنی موتورهای براشلس و اسپید کنترل Reza-Sadri 25 8,915 ۵ / ۱۱ / ۱۳۹۴ -- ۳۷ : ۰۹ صبح
آخرین ارسال: Reza-Sadri
  موتور و اسپید کنترل براشلس Mamba Monster Reza-Sadri 8 5,760 ۸ / ۸ / ۱۳۹۱ -- ۵۵ : ۰۱ عصر
آخرین ارسال: M.R MAHMOODI
  پروژه کنترل چپ گرد راست گرد موتورdc توسط تایمر sam302 0 1,283 ۲۷ / ۶ / ۱۳۹۱ -- ۳۱ : ۱۲ صبح
آخرین ارسال: sam302
  موتور و اسپید کنترل براشلس Castle Creations XL2 Reza-Sadri 3 3,363 ۸ / ۱ / ۱۳۹۱ -- ۵۵ : ۰۶ عصر
آخرین ارسال: Reza-Sadri

چه کسانی این موضوع را خوانده اند؟
کاربرانی که این موضوع را خوانده اند (3 کاربر):
ali76 ( ۱۷ / ۹ / ۱۳۹۵ --, ۵۵ : ۰۹ عصر)، mohamadsj ( ۱۸ / ۹ / ۱۳۹۵ --, ۴۶ : ۱۲ صبح)، probook_67 ( ۱۸ / ۹ / ۱۳۹۵ --, ۱۲ : ۰۸ صبح)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان