R30 Forum

خوش آمدید به انجمن تخصصی مدل آرسی, میهمان گرامی وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ توجه ] شرايط و امکانات VIP [ فيلم ] آموزش كار با آرسي تيوب
[ جديد ] بازگشت قوانين خريد و فروش [ مهم ] مديران پرتلاش سال 1394

امتیاز موضوع:
  • 19 رأی - میانگین امتیازات: 2.37
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هلی مدل را از کجا شروع کنیم؟
نویسنده پیام
alireza7
VIP Gold

ارتفاع : بیست هزار پا
نام : علیرضا ستایش
مدل : t-rex 700n 3g - katana v2
راديو : futaba t8fg
آفلاین
ارسال: #1
هلی مدل را از کجا شروع کنیم؟
سلام به تمامی دوستان و تازه واردین و علاقه مندان به هلی مدل
در این قسمت قصد داریم تازه واردین و علاقه مندان به هلی مدل رو راهنمایی کنیم
الان در نظر می گیرم که شما یک شخص تازه وارد هستید یا قصد وارد شد به دنیای هلی مدل رو دارید
و برای شروع باید نکاتی رو بدونید

هلی های مدل اسباب بازی نیستند و کاملا با اون چیزی که پشت ویترین مغازه های اسباب بازی فروشی می بینید فرق دارند .

درسته که هلی های مدل در کنار هواپیما و ماشین مدل هستند ولی یک بحث کاملا جدا دارند.

هلی های مدل، کنترل بسیار مشکل تری نسبت به هواپیما دارند و نیاز به تمرین استعداد و تمرکز بالایی دارند اگه به خوبی می توانید یه هواپیما رو بپراونید و یا یه ماشین رو کنترل کنید دلیل نمی شه که بتونید هلی رو هم به راحتی بپرونید زیرا هلی نسبت به بقیه دامنه حرکتی و مانور های بیشتری دارد و فرامینش هم نسبت به هواپیما به کلی فرق دارد.

بسیاری از ادم هایی که تازه می خواهند وارد دنیای مدل بشوند از هلی تصور بدی دارند . دلیلش هم همان هلی های اسباب بازی هست به دلیل 3 یا 2 کاناله بودن حرکات زیبای هلی مدل را اجرا نمی کنند و همچنین کیفیت بسیار پایینی دارن و خیلی زود خراب می شوند و قطعات یدکی اونها هم پیدا نمی شود ولی هلی مدل به هیچ وجه اینچنین نیست.

هلی مدل اصلا بچه بازی و شوخی بردار نیست و بی احتیاطی در کار کردن با اونها می تواند باعث اتفاقات ناگوار حتی مرگ شود و پرواز اونها چه توسط افراد حرفه ای چه افراد مبتدی باید در محیط مناسب صورت بگیرد و در افراد مبتدی وجود استاد پرواز یا کسی که در هلی مدل تجربه و مهارت دارد هم برای حفظ ایمنی و هم برای حفظ هلی از کرش و صدمه دیدن لازم است.

در دنیای مدل همیشه کرش بوده و هست و خواهد بود .اگر قصد خرید یک هلی را دارید باید از نظر مالی و همچنین روحی قوی باشید تا در صورت وقوع کرش از مدل زده نشید و امیدتان را از دست ندهید.

هلی های مدل از نظر مانور به دو دسته 4 کانال و 6 کانال تقسیم می شوند و تفاوت انها هم در گام ملخ ها و کنترل حساسیت جایرو در حالت پرواز که هلی های 4 کانال این خصوصیات را ندارند و در کل هلی های 6 کانال پروازی تیز تر و فرامینی حساس تر دارند .

هلی های مدل ماننده سایر رشته های مدل به دو دسته الکتریکی و سوختی تقسیم می شوند که هر کدام برای خود نقاط قوت و ضعف دارند اما برای تازه کاران مدل های الکتریک از نظر هزینه بهتر اند اما مدل های سوختی به علت طولانی تر بودن زمان پرواز برای شرع بد نیستند.

خب اگه حالا واقعا قصد خرید هلی مدل دارید چه کار باید انجام دهید؟؟؟

1- قبل از اینکه مدلتان را تهیه کنید واجب ترین کار تهیه سیمولاتور یا شبیه ساز است که در واقع یک دسته جوی استیک بازی کامیپتری مانند رادیو هلی هست که بوسیله پورت usb به کامپیوتر وصل می شود همراه با نرم افزار کامپیوتری و محیط پرواز رو براتون در محیط مجازی کامپیوتر شبیه سازی می کنه و باعث می شه که دست شما با فرامین و پرواز اشنا بشه و از سرمایه شما حفاظت می کنه چون تعمیر هلی وقتی کرش (سقوط) می کنه در شبیه ساز فقط با یک دکمه هست ولی در واقعیت هزینه و وقت می برد

2- مشورت با افراد با تجربه و حرفه ای در مورد مدلی که می خواهید بخرید ، بهترین هلی برای شروع یک هلی 4 کانال الکتریک است ولی بر حسب سرمایه و وضع مالی می شود از هلی های سوختی هم شروع کرد و همیچنین اگر شما در کار کردن با سیمولاتور استعداد داشتید و زود یاد گرفتید می توانید از هلی های 6 کانال نیز شروع کنید در هر صورت بهتر است قبل از خرید در همین قسمت نظر بچه های سایت را بپرسید

3- پیدا کردن فردی حرفه ای که در پرواز های اولیه کنار شما باشد و در صورت بروز مشکل هدایت هلی را به دست بگیرد و در یادگیری به شما کمک کند زیرا واقعیت با شبیه ساز بسیار متفاوت است و کار کردن با شبیه ساز کافی نیست و یادگرفتن بدون استاد پرواز می تواند برای شما چندین سقوط و کرش داشته باشد

اگر کسی قصد خرید و شروع هلی مدل دارد می تواند همینجا سوالات خود را مطرح کند
موفق باشید[/align]

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

واقعا مدل چی داره که بعضی ها ازش خوششون میاد؟شما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کلیک کنید تا بتوانید عکسها را ببینید

شما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۰۷ : ۰۳ عصر
ارسال ها نقل قول
Reza-Sadri
مدیر ارشد
هيات علمي مولتي روتور
هیات علمی رادیو و الکترونیک
هیات علمی ماشین

مدیر ارشد
نام : رضا صدری
مدل : Car & Airplane
راديو : Futaba
آفلاین
ارسال: #2
RE: هلی مدل را از کجا شروع کنیم؟
خب اولیش من، من میخوام یه هلی 6کانال در حد تی رکس 400 بگیرم با استابلیزر ، قبلا هم کواکسیال و سیمولاتور کار کردم اما نه زیاد

Traxxas E-Revo Brushless, Kyosho Calmato, DJI Flame Wheel 450
۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۱۰ : ۰۶ عصر
ارسال ها نقل قول
alireza7
VIP Gold

آفلاین
ارسال: #3
اگه ممکن هست از اون هلی که باهاش کار کردین یه عکس بزارید

واقعا مدل چی داره که بعضی ها ازش خوششون میاد؟شما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

شما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۴۵ : ۰۷ عصر
ارسال ها نقل قول
Hossein
VIP Bronze

ارتفاع : سی هزار پا
نام : H
مدل :
راديو :
آفلاین
ارسال: #4
جناب صدری
با سلام ، هلیکوپتر مدل به اون راحتی که گفته شد پروازش آسون نیست ،:-/ کسی که از ابتدا میخواد شروع کنه ، اولآ بایستی مدلی تهییه کنه که آموزشی باشه ، ""=D>""دومآ حتمآ بایستی پایه آموزشی زیر مدل نصب شده باشه ، ;)شما نمیتوانید یک هلی 6 کانال بگیرید که قدرت مانورش زیاده و حتی اگر پایه آموزشی هم که داشته باشه باز هم نامتعادل هست (هستش) .
۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۵۳ : ۰۹ عصر
ارسال ها نقل قول
alireza7
VIP Gold

آفلاین
ارسال: #5
من اطلاعی درباره هلی کواکسیال ندارم ولی فکر کنم منظورتون همون هلی هایه 2 ملخه ی 3 کانال باشه که اصلا برای پروند هلی مدل و چهار کانال و شیش کانال هیچ سود و جنبه اموزشی ندارند
در مورد سیمولاتور هم بگم که هیچگاه پرواز واقعی مثله سیمولاتور نمی شه و اگه بتونید حتی سخت ترین مانور ها رو هم اجرا کنید دلیل نمی شه که تو واقعیت هم همین طور باشه مثلا خود من که تو سیمولاتور به راحتی اینورث پرواز می دم و انواع مانتور ها رو انجام می دم جرعت نکرد تو واقعیت اجراش کنم و الان هم که دارم حرکت و دور زدن عقبکی رو با هلیم تمرین می کنم در حین مانور هول می شم و مجبور می شم هلی رو به حالت ادی برگردونم در صورتی که تو سیمولاتور به خوبی این کارو انجام میدم
در سیمولاتور فقط دست رو با هلی اشنا می کنه

۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۱۱ : ۱۰ عصر
ارسال ها نقل قول
HOOMAN
مدیر کل

مدیر کل
نام : هومن ایـــواز
مدل : cessna182-Calmato Sport
راديو : Hitec Sport 2.4
آفلاین
ارسال: #6
برای هلی کدوم سیمیلیتور رو توصیه می کنی علیرضا ؟
۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۴۷ : ۱۰ عصر
ارسال ها نقل قول
Reza-Sadri
مدیر ارشد
هيات علمي مولتي روتور
هیات علمی ماشین

مدیر ارشد
آفلاین
ارسال: #7
( ۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۴۵ : ۰۷ عصر)alireza7 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه ممکن هست از اون هلی که باهاش کار کردین یه عکس بزارید

یه مدل از هلی E-SKY بود که الان مدلش یادم نیست ولی کواکسیال 4کانال بود عکس هم ازش ندارم ولی مدلشو پیدا میکنم و میگم، درسته تو هلی خیلی وارد نیستم ولی دیگه حداقل فرق هلی اسباب بازی با مدل رو میدونم، بعدشم من گفتم میخوام استابلیزر روی 6کانال نصب کنم که فکر کنم متوجه نشدید که استابلیزر چه کاری انجام میده.
( ۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۵۳ : ۰۹ عصر)Hossein نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب صدری
با سلام ، هلیکوپتر مدل به اون راحتی که گفته شد پروازش آسون نیست ،:-/ کسی که از ابتدا میخواد شروع کنه ، اولآ بایستی مدلی تهییه کنه که آموزشی باشه ، """=D>"""دومآ حتمآ بایستی پایه آموزشی زیر مدل نصب شده باشه ، ;)شما نمیتوانید یک هلی 6 کانال بگیرید که قدرت مانورش زیاده و حتی اگر پایه آموزشی هم که داشته باشه باز هم نامتعادل هست (هستش) .

دقیقا جناب بستاوند، برای همین گفتم هلی 6کانال با استابلیزر که برای هلی میشه اتوپایلوت و کو پایلوت، این سیستم با استفاده از 4سنسور ژایروسکوپی به خلبانهای ناشی مثل من کمک میکنه تا پرواز هلی پایدار بمونه ، ضمنا قابل برنامه ریزی هم هست که میتونه جلوی خیلی از کرش ها رو بگیره ، بصورت خودکار و با استفاده از سنسورهاش.
اینم 2تا لینک برای اطلاع دوستان :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۰۴ : ۱۱ عصر، توسط Reza-Sadri.)
۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۵۴ : ۱۰ عصر
ارسال ها نقل قول
alireza7
VIP Gold

آفلاین
ارسال: #8
متوجه شدم هلی که شما می گید لاما هست و من اونو یه چیزی بین اسباب بازی و مدل قرار می دم

۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۲۵ : ۱۱ عصر
ارسال ها نقل قول
Reza-Sadri
مدیر ارشد
هيات علمي مولتي روتور
هیات علمی ماشین

مدیر ارشد
آفلاین
ارسال: #9
( ۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۲۵ : ۱۱ عصر)alireza7 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
متوجه شدم هلی که شما می گید لاما هست و من اونو یه چیزی بین اسباب بازی و مدل قرار می دم

درسته لاما داشتم، حالا میشه دلیل این که شما اونو بین مدل و اسباب بازی قرار میدی بگی تا من هم بفهمم

۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۲۹ : ۱۱ عصر
ارسال ها نقل قول
alireza7
VIP Gold

آفلاین
ارسال: #10
این سیستمی هم که می گید خیلی خوبه و عالیه است ولی من چون تا حالا باهاش کار نکردم ولی تو این لینکی که دادید به نظر می اید که این فقط کارش مثل جایرو است با محور های بیشتر و حرکت ها و نیرو های اضافه رو مثل باد خنثی می کنه
حالا دیگه تا چقدر می تونه به تازه واردین کمک کنه باشه برای شما که اگه باهاش کار کردین بهمون بگید
ولی ایا هزینه این سیستم از یک هلی 4 کانال ساده کمتر هست که ارزش خرید یک هلی 4 کانال رو قبل از خریدن تیرکس نداشته باشه؟ حتی 1 کرش با تیرکس و این سیستم می تونه بهش اسیب برسونه
مطمئن باشید اگه قبلش 200 تومان یا کمتر هزینه کنید و یک هلی 4 کانال بگیرید ضرر نمی کنید
( ۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۲۹ : ۱۱ عصر)Baja_5T نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
( ۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۲۵ : ۱۱ عصر)alireza7 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

درسته لاما داشتم، حالا میشه دلیل این که شما اونو بین مدل و اسباب بازی قرار میدی بگی تا من هم بفهمم

چون حالتش به شکلی هست که بیشتر برای محیط های بسته خوبه من از یکی شنیدم که موقع پروازش حتی باد ملایم کولر گازی هم اونو به گوشه اتاق پرت می کنه و همچنین دم و پروانه عقب نداره و با کم و زیاد شدن دور ملخ ها فرمان yaw رو اجرا می کنه و این سیستمی هست که تو اسباب بازی ها ازش استفاده می شه
ولی خوب چون 4کانال هست شاید بهتر باشه بگم یه مدل هست بین 3 کانال و 4 کانال

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۳۹ : ۱۱ عصر، توسط alireza7.)
۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۳۵ : ۱۱ عصر
ارسال ها نقل قول
Hossein
VIP Bronze

ارتفاع : سی هزار پا
نام : H
مدل :
راديو :
آفلاین
ارسال: #11
جناب صدری
اگر قرار بشه که استابلایزر با چهار جایرو روش بزارید که دیگه نمیشه هلیکوپر مدل ، معمولآ هلی مدل یک عدد جایرو داره که کنترل کننده ملخ دم هست که ترک روتور بالا رو بگیره .
اون لامایی که پرواز میدادید هلیکوپتر های خیلی استیبلی هسند و اصلآ قابل مقایسه با هلی که اتوروتیشن و کالکتیو پیچ داره نیست و برای همین که آقا علیرضا گفت اسباب بازی .
۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۴۷ : ۱۱ عصر
ارسال ها نقل قول
Reza-Sadri
مدیر ارشد
هيات علمي مولتي روتور
هیات علمی ماشین

مدیر ارشد
آفلاین
ارسال: #12
( ۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۳۵ : ۱۱ عصر)alireza7 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این سیستمی هم که می گید خیلی خوبه و عالیه است ولی من چون تا حالا باهاش کار نکردم ولی تو این لینکی که دادید به نظر می اید که این فقط کارش مثل جایرو است با محور های بیشتر و حرکت ها و نیرو های اضافه رو مثل باد خنثی می کنه
حالا دیگه تا چقدر می تونه به تازه واردین کمک کنه باشه برای شما که اگه باهاش کار کردین بهمون بگید
ولی ایا هزینه این سیستم از یک هلی 4 کانال ساده کمتر هست که ارزش خرید یک هلی 4 کانال رو قبل از خریدن تیرکس نداشته باشه؟ حتی 1 کرش با تیرکس و این سیستم می تونه بهش اسیب برسونه
مطمئن باشید اگه قبلش 200 تومان یا کمتر هزینه کنید و یک هلی 4 کانال بگیرید ضرر نمی کنید
( ۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۲۹ : ۱۱ عصر)Baja_5T نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

چون حالتش به شکلی هست که بیشتر برای محیط های بسته خوبه من از یکی شنیدم که موقع پروازش حتی باد ملایم کولر گازی هم اونو به گوشه اتاق پرت می کنه و همچنین دم و پروانه عقب نداره و با کم و زیاد شدن دور ملخ ها فرمان yaw رو اجرا می کنه و این سیستمی هست که تو اسباب بازی ها ازش استفاده می شه
ولی خوب چون 4کانال هست شاید بهتر باشه بگم یه مدل هست بین 3 کانال و 4 کانال

خب شما که خودت گفتی برای شروع یه 4کانال الکتریک خوبه، لاما هم دقیقا همین 4کانال الکتریک هست، ضمنا هر هلی کوچکی نسبت به باد حساس هست حتی هلی حرفه ای تی رکس 250 ، پس چیزی بین 3 کانال و 4 کانال نداریم، مهم برای اموزش هلی این هست که دستت به فرامین عادت کنه حالا چه فرقی میکنه که Yaw توسط Main Blades انجام بگیره یا توسط ملخ عقب

۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۵۰ : ۱۱ عصر
ارسال ها نقل قول
alireza7
VIP Gold

آفلاین
ارسال: #13
( ۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۵۰ : ۱۱ عصر)Baja_5T نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خب شما که خودت گفتی برای شروع یه 4کانال الکتریک خوبه، لاما هم دقیقا همین 4کانال الکتریک هست، ضمنا هر هلی کوچکی نسبت به باد حساس هست حتی هلی حرفه ای تی رکس 250 ، پس چیزی بین 3 کانال و 4 کانال نداریم، مهم برای اموزش هلی این هست که دستت به فرامین عادت کنه حالا چه فرقی میکنه که Yaw توسط Main Blades انجام بگیره یا توسط ملخ عقب

دقیقا واسه همین گفتم که یه چیزی بین 3 کانال و 4 کانال است اون تی رکس 250 هم درسته که به باد حساسه ولی اگه باد نباشه خیلی فرامین تیزی داره ولی لاما اینطور نیست
( ۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۴۷ : ۱۰ عصر)HOOMAN نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای هلی کدوم سیمیلیتور رو توصیه می کنی علیرضا ؟

اگه منظورت نرم افزا هست همون RealFlight معروف که برای هواپیما هم است و دسته هم خودم e-sky دارم و چهار سال پدرشو سوزوندم ولی اخ نگفته

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۵۷ : ۱۱ عصر، توسط alireza7.)
۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۵۲ : ۱۱ عصر
ارسال ها نقل قول
Reza-Sadri
مدیر ارشد
هيات علمي مولتي روتور
هیات علمی ماشین

مدیر ارشد
آفلاین
ارسال: #14
( ۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۴۷ : ۱۱ عصر)Hossein نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب صدری
اگر قرار بشه که استابلایزر با چهار جایرو روش بزارید که دیگه نمیشه هلیکوپر مدل ، معمولآ هلی مدل یک عدد جایرو داره که کنترل کننده ملخ دم هست که ترک روتور بالا رو بگیره .
اون لامایی که پرواز میدادید هلیکوپتر های خیلی استیبلی هسند و اصلآ قابل مقایسه با هلی که اتوروتیشن و کالکتیو پیچ داره نیست و برای همین که آقا علیرضا گفت اسباب بازی .

خب این نظر شخصی من هستش، اگر هلی 4کانال بزرگ با پرواز پایدار پیدا میشد من همونو میگرفتم و دنبال 6کانال نمیرفتم، اما چون هلی بزرگ میخوام مجبور هستم که 6 کانال بگیرم، حالا مشکل کجاست؟؟؟ این که من پرواز 6کانال رو بلد نیستم اما این سیستمی که گفتم این 6کانال رو برام تبدیل میکنه به یک هلی پایدار که برای من کافیه، چون قرار نیست که من در پرواز هلی قهرمان بشم، اگه یه زمانی اون حس بهم دست داد مطمئن باشید که دنبالش میرم و بدون کوپایلوت پرواز میکنم.
دقیقا واسه همین گفتم که یه چیزی بین 3 کانال و 4 کانال است اون تی رکس 250 هم درسته که به باد حساسه ولی اگه باد نباشه خیلی فرامین تیزی داره ولی لاما اینطور نیست

بازم متوجه نشدم منظورت چیه ؟ شما لامارو با تیرکس مقایسه میکنی که میگی فرامین تیز داره، من گفتم طبق توصیه جنابعالی هلی 4کانال الکتریک برای شروع خوبه و من هم قبول دارم، حالا خودت میگی لاما خوب نیست چون مثل تی رکس فرامین تیز نداره!

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۰۵ : ۱۲ صبح، توسط Reza-Sadri.)
۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۵۸ : ۱۱ عصر
ارسال ها نقل قول
alireza7
VIP Gold

آفلاین
ارسال: #15
خب این که شما چی می خواید به من ربطی نداره ولی پیشنهاد من این هست که اول یه هلی کوچیک و جمع و جور 4 کانال بگیرید و اگه هم یه هلی 4 کانال بزگ هم پیدا شد باز هم برا شروع خوب نیست چون هر چی بزرگ تر و گرون تر باشه استرسش هم موقع پرواز بیشتره به قول اقای بستاوند یه بار گفتند اینجور نباشه که رادیو که تو دستتون هست دستتون بلرزه و بگید وااای الان چند میلیونم تو هواست
( ۱۸ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۵۸ : ۱۱ عصر)Baja_5T نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بازم متوجه نشدم منظورت چیه ؟ شما لامارو با تیرکس مقایسه میکنی که میگی فرامین تیز داره، من گفتم طبق توصیه جنابعالی هلی 4کانال الکتریک برای شروع خوبه و من هم قبول دارم، حالا خودت میگی لاما خوب نیست چون مثل تی رکس فرامین تیز نداره!

گفتم که من لاما رو 4 کانال نمی دونم هنوز هم پای حرفم هستم هلی 4 کانالی که واقعا 4 کانال باشه واسه شروع بهترین گزینه هست

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۰۸ : ۱۲ صبح، توسط alireza7.)
۱۹ / ۱ / ۱۳۹۰ -- ۰۵ : ۱۲ صبح
ارسال ها نقل قول

کلمات کلیدی: هلی, مدل, را, از, کجا, شروع, کنیم؟,

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  انواع هلی کوپتر های مدل برای شروع Saman-R 28 8,181 ۵ / ۷ / ۱۳۹۵ -- ۳۵ : ۱۰ صبح
آخرین ارسال: ahmadieh5

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان