R30 Forum

خوش آمدید به انجمن تخصصی مدل آرسی, میهمان گرامی وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ توجه ] شرايط و امکانات VIP [ فيلم ] آموزش كار با آرسي تيوب
[ جديد ] بازگشت قوانين خريد و فروش [ مهم ] مديران پرتلاش سال 1394
 
امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امتیازات: 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[توجه] تغییر قوانین در بخش خرید و فروش
نویسنده پیام
m.malayeri
***
مدیر ارشد
هیات علمی هواپیما

مدیر ارشد
نام : محمدرضامحمدی ملایری
محل سکونت : گرمسار
مدل :
راديو :
آفلاین
تاریخ عضویت: شهریور ۱۳۹۱
ارسال‌ها: 871 اعتبار: 650
ارسال: #1
تغییر قوانین در بخش خرید و فروش
عرض سلام خدمت کلیه کاربران گرامی سایت آرسی

از ابتدای تأسیس این انجمن تخصصی تا کنون بواسطه بد اخلاقی هایی که برخی از کاربران مرتکب می شده اند همواره گروه مدیریت سایت درگیر مسائل مختلف مربوط به بخش خرید و فروش بوده است و بمنظور اتخاذ راهکارهایی که این آسیب ها را به حداقل رساند بحث های طولانی میان مدیران صورت گرفت تا اینکه نهایتاً جناب آقای مهندس صدری پیشنهادی را مبنی بر تقبل مسئولیت خرید و فروش ها از سوی سایت مطرح نمودند. این پیشنهاد در همان ابتدا مورد توجه قرار گرفت لذا برای تدوین قوانین آن مدیران ارشد زمان طولانی را صرف آن نمودند تا اینکه نهایتاً این طرح با جزئیاتی که در زیر آورده شده است به اجراء در آمد .

لذا از این پس برای به حداقل رساندن مشکلات موجود در خرید و فروش ها مقرر شده است که سایت کلیه مراحل خرید و فروش را مدیریت نماید تا احساس امنیت بیشتری برای خریدار و فروشنده ایجاد گردد و مسلماً به ازای ارائه این خدمات از سوی سایت ، کاربرانی که اقدام به معامله می نمایند کارمزدی را به سایت پرداخت می نماید. برای اینکه این طرح به خوبی اجراء گردد نیاز به حضور دائمی یک مدیر خرید و فروش بود که براین اساس چون جناب آقای قربانی قادر به اختصاص این زمان نبودند مدیر دیگری برای این بخش در نظر گرفته شد.

از این پس سرکار خانم کهزادی بعنوان مدیر خرید و فروش در سایت حضور دارند و کلیه مراحل را نظارت و هدایت می نمایند.

با توجه به این تغییر مدیریت سایت بر خود بسیار واجب می داند تا از کلیه زحماتی که در طی این مدت جناب آقای قربانی در این بخش تقبل نمودند صمیمانه و در کمال ادب تشکر و قدردانی نماید . امیدواریم که این دوست عزیزمان در سایر مراحل زندگیشان پاینده و پیروز باشند و همچون گذشته از حضور پرمهرشان در سایت بهرمند گردیم .همینطور به نمایندگی از مدیران ارشد لازم می دانم که از زحماتی که جناب آقای ایواز برای طراحی فرم های مربوطه و اختصاص زمان طولانی جهت اجرایی نمودن طرح متحمل گردیدند در کمال ادب و اخلاص تشکر و قدردانی گردد.


ارادتمندروش خرید و فروش:
1. تمام کاربران سایت در هر گروهی که باشند می توانند بدون محدودیت تاپیک خرید یا فروش باز کنند.
2. فروشنده باید تاپیک خود را طبق قوانین باز کند اما تاپیک پس از ارسال برای کاربران پنهان است تا زمانی که مدیر خرید و فروش آنرا تایید کند.
3. برای تایید تاپیک فروش لازم است فرم مشخصات فروشنده را تکمیل کنید (دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
)

4. پس از تایید مدیر خرید و فروش تاپیک شما تایید شده و برای همه کاربران قابل مشاهده است که در این صورت می توانید با خریداران در مورد قیمت به توافق برسید.
5. با فرض اینکه با خریدار روی قیمت 100 تومان به توافق رسیده باشید خریدار باید مبلغ مورد توافق به اضافه کارمزد معامله را به حساب سایت واریز کند. به عنوان مثال با فرض 5% کارمزد ، خریدار باید مبلغ 105 تومان را به حساب سایت واریز کند ( میزان کارمزد برای کاربران VIP و مدیران متفاوت است که در قوانین توضیح داده شده است . اما برای سایر کاربران 5% می باشد )
6. خریدار پس از واریز وجه باید فرم واریز وجه را تکمیل کند (دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
)
7. سپس مدیر خرید و فروش به فروشنده اطلاع میدهد و فروشنده پس از ارسال کالا باید فرم ارسال کالا را تکمیل کند ( دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
)
8. مبلغ واریزی خریدار نزد سایت باقی می ماند تا زمانی که کالا بدست خریدار برسد. خریدار 24 ساعت مهلت تست دارد .
9. پس از اتمام مهلت تست ،از مبلغ مورد توافق سهم کارمزد فروشنده کسر شده و باقی مبلغ به حساب فروشنده واریز می گردد ( با فرض اینکه سهم کارمزد فروشنده 5% باشد مبلغ 95 تومان به حساب فروشنده واریز می گردد )
10. در صورتیکه خریدار بخواهد کالا را مرجوع کند باید در همان مهلت 24 ساعت ، فرم عودت کالا را تکمیل کند ( دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
)

واریز وجه : شماره کارت 6104337939105746 یا شماره حساب 4004292985 بانک ملت بنام خانم سحر کهزادی تاش .
لینک پروفایل مدیر خرید و فروش : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

لینک ارسال پیغام خصوصی به مدیر خرید و فروش : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


قوانین خرید و فروش :
1. تمامی افرادی که مایل به خرید و فروش در این سایت می باشند باید یکی از اعضای سایت بوده و تمام فرم های مربوط به خرید و فروش را بر اساس مشخصات حقیقی خود تکمیل کنند

2. وب سایت حق دارد پس از بررسی آگهی فروش از قبول آن که شرایط مورد نظر را نداشته باشد بدون ذکر دلیل خودداری نماید و یا بنا به صلاحدید از پذیرش آگهی کاربرانی که سابقه خوبی در این بخش ندارند خودداری نماید.

3. فروشنده موظف است در اسرع وقت به سوالات مطرح شده توسط کاربران ، بصورت کامل در تاپیک فروش پاسخ دهد.

4. فروشنده موظف است کلیه معایب ظاهری کالای خود را و همچنین کلیه معایب فنی احتمالی آن را بصورت واضح توضیح دهد. ضمناً تمام اجناسی که توسط فروشنده برای فروش ارائه می گردند باید همراه با عکس واضح از چهار جهت باشند و هنگام تهیه عکس تاریخ تهیه عکس بصورت دست نویس روی یک کاغذ نوشته شده و در کنار کالا قرار گیرد . همچنین فروشنده ملزم است زمان کارکرد را در مورد کالاهای دست دوم اظهار نماید.

5. و مدت زمان اعتبار هر آگهی 2 ماه بوده که قابل تمدید می باشد.( برای كاربران درج آگهی رایگان است )

6. میزان کارمزد فروش کالا معادل 5% از کل مبلغ فروش می باشد که در زمان انجام معامله و واریز وجه کالا از خریدار و فروشنده بطور مساوی دریافت خواهد شد. (این مبلغ برای VIP برونز 3% ، برای VIP نقره 2% ، برای VIP گولد 1% و برای VIP دایموند و مدیران و معاونان بخش رایگان است )

7. قیمت قطعی کالای مورد نظر در پست اول تاپیک باید نوشته شود و در همان پست باید عکس های مربوط به کالا قرار داده شود پس واریز مبلغ درج آگهی بابت افتتاح تاپیک و تکمیل فرم مشخصات فرشنده، توسط وب سایت تایید نهایی انجام می گیرد و تاپیک فروش برای کاربران قابل مشاهده خواهد بود. رقم اظهار شده از طرف فروشنده به معنای آمادگی قطعی او برای معامله با این قیمت می باشد. در صورتی که خریدار قیمتی معادل با قیمت فروشنده پیشنهاد دهد فروشنده ملزم به فروش است ، در غیر اینصورت آگهی او حذف خواهد شد و وجه درج آگهی به وی عودت داده نمی شود.

8. فروشنده ملزم به موافقت با هیچ یک از پیشنهادات زیر قیمت خود نیست و مختار است هر کدام از آن پیشنهادات را بپذیرد یا رد کند.

9. در صورت عدم ارسال کالا توسط فروشنده در موعد مقرر 48 ساعته خریدار میتواند انصراف داده و آن آگهی از سایت حذف و وجه مربوطه عودت داده نمیشود و هزینه پرداخت شده بصورت کامل به خریدار عودت داده میشود. همچنین نمره منفی برای این فروشنده ثبت می گردد.

10. خریداری که قیمتی را اعلام میکند و پذیرفته میشود باید ظرف مدت 24 ساعت وجه کالا را واریز نماید، در غیر این صورت پیشنهاد وی حذف گردیده و نمره منفی در سابقه آن خریدار ثبت می شود.لازم به ذکر است که پیشنهاد قیمت توسط خریدار و پذیرش آن توسط فروشنده باید در تاپیک بصورت شفاف مطرح شود.

11. فروشنده ای که کالای خود را ثبت کرده متعهد است در صورت انصراف از فروش و یا فروش کالای خود از طرق دیگر فوراً اقدام به بستن تاپیک فروش نماید تا باعث ایجاد مشکل برای خریداران نگردد.

12. در صورت عدم پذیرش پیشنهادات قیمت از طرف فروشنده، پس از یک هفته آن پیشنهادات بطور خودکار حذف خواهد شد.

13. اجناس به فروش رفته با پست پیشتاز ارسال میشوند که هزینه ارسال بر عهده فروشنده می باشد.

14. در مواردی که دو نفر بخواهند دو کالای خود را با یکدیگر معامله نمایند همانند مقررات فروش یک کالا طرفین میزان کارمزد برابر با معاملات عادی را پرداخت خواهند کرد.

15. خریدار پس از دریافت کالا 24 ساعت فرصت تست دارد و در صورت داشتن نقص فنی که در قسمت توضیحات کالا ذکر نشده باشد خریدار باید فرم عودت کالا را تکمیل کند . هزینه ارسال کالا برای فروشنده بر عهده خریدار است. پس از تأیید وصول کالا توسط فروشنده، وجه واریز شده ظرف مدت 24 ساعت بحساب خریدار برگشت داده میشود. بدیهی است در صورت عدم تکمیل فرم عودت کالا ظرف 24 ساعت وب سایت فرض را بر عدم وجود مشکل در کالا گذاشته و مبلغ را به حساب فرشنده واریز می کند . ( ملاک دریافت کالا توسط خریدار اعلامیه پست می باشد که از طریق کد رهگیری قابل مشاهده است )

16. خریدار حق ندارد به دلایلی از جمله عدم پسندیدن کالا آنرا مرجوع کند و فرم عودت کالا تنها در صورتی مورد قبول قرار می گیرد که خریدار مشکلی در کالا ذکر نماید که فروشنده آنرا کتمان کرده یا تناقضی در کالای دریافتی با گفته های فروشنده وجود داشته باشد.

17. خریدار باید پس از تکمیل فرم عودت کالا منتظر پاسخ مدیر خرید و فروش باشد و در این زمان از مشکلات ذکر شده عکس تهیه کند .در صورتیکه فروشنده پس از دریافت کالا اظهار داشت که کالا توسط خریدار آسیب دیده است ، عکسهای ارسالی فروشنده و خریدار و گفتهای هر یک از آنها توسط هیات مدیره سایت بررسی و رای نهایی صادر میگردد.

18. خریدار باید پس از دریافت کالا نظر خود درباره معامله و فروشنده را در تاپیک اعلام نماید.

19. باز کننده تاپیک باید ،بعد از اتمام معامله ، با استفاده از علامت شما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کلیک کنید تا بتوانید عکسها را ببینید

در کنار آیکون "پاسخ جدید" موضوع خود را ببندد.

20. کلیه پیشنهادات باید از طریق تاپیک فروش انجام شود و انجام معامله از طریق پیغام خصوصی و تلفن و واریز وجه بصورت مستقیم به حساب فروشنده موجب اخراج دائم فروشنده و خریدار می شود

21. هیچ کاربری اجازه باز کردن تاپیک و فروش کالای شخص ثالث را ندارد و در صورت مشاهده ، باز کننده تاپیک از سایت اخراج خواهد شد.

22. این قسمت برای کاربران مدل افتتاح شده نه فروشندگان مدل ، فروشندگان مدل برای انجام هر نوع فعالیت تجاری در سایت باید از طریق دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقدام کنند.

23. دخالت در معامله به هر نحو ممنوع است و ارسال پست هایی از جمله " داری گرون میفروشی " یا " خیلی ارزون داری میدی " و ... ممنوع و به ارسال کننده، اخطار داده می شود.

24. زدن دکمه تأیید یا باز کردن تاپیک به منزله مطالعه و قبول همه موارد فوق می باشد.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ / ۲ / ۱۳۹۴ -- ۴۲ : ۱۲ عصر، توسط HOOMAN.)
۲۹ / ۹ / ۱۳۹۳ -- ۰۷ : ۱۰ عصر
WWW ارسال ها نقل قول
Aref-babaie
******
VIP Silver

arba
نام : arefbabaie
محل سکونت : بهشهر
مدل : groovy503A-pattern
راديو : Futaba6j
آفلاین
تاریخ عضویت: مهر ۱۳۹۱
ارسال‌ها: 795 اعتبار: 103
ارسال: #2
RE: تغییر قوانین در بخش خرید و فروش
سلام
با تشکر از کادر مدیریت و جناب ملایری عزیز که زحمت نوشتن قانون بازارچه را کشیده اند .
و تشکر ویژه از مدیریت قبلی جناب قربانی و تبریک به سر کار خانم کهزادی مدیریت جدید .
هر چند که قوانین بسیار سختگیرانه است اما حتما دلیلی بر این عمل است و ما کاربران موظف به انجام این قوانین برای هرچه بهتر شدن امنیت در خرید فروش مجازی هستیم .ارادتمند
عارف بابایی


۲۹ / ۹ / ۱۳۹۳ -- ۳۹ : ۱۰ عصر
ارسال ها نقل قول
Abedin1368
*****
VIP Silver

ارتفاع : بیست هزار پا
نام : عابدين
محل سکونت : کرمانشاه
مدل : اسکای ریدر
راديو : AURORA 9
آفلاین
تاریخ عضویت: شهریور ۱۳۹۱
ارسال‌ها: 548 اعتبار: 89
ارسال: #3
RE: تغییر قوانین در بخش خرید و فروش
ای کاش این ۲۴ بند رو میکردید لااقل ۱۰ یا ۵ بند
به هر حال قوانین خوبی هستند
باشکر از تمامی دست اندکاران

ان کس که تو را شناخت جان را چه کند................
فرزند و عیال و خانمان را چه کند.............
دیوانه کنی هردو جهانش بخشی...........
دیوانه تو هردو جهان را چه کند..............
..............................................................
۲۹ / ۹ / ۱۳۹۳ -- ۵۴ : ۱۰ عصر
ارسال ها نقل قول
N.Mohammadi
***
کاربر سایت

ارتفاع : پنج هزار پا
نام : نیما محمدی
محل سکونت : اهر
مدل : STC تیغه ای
راديو :
آفلاین
تاریخ عضویت: تير ۱۳۹۳
ارسال‌ها: 88 اعتبار: 18
ارسال: #4
RE: تغییر قوانین در بخش خرید و فروش
واقعا الان خیلی بهتر شد.مطمئنا با اعمال این قوانین میزان تخلفات خرید و فروش هم کم میشه.

ولی فکر نمی کنید این روش برای فروش بعضی قطعات مثل چرخ و بعضی سرووها خوب نیست؟

چون به جای سود فروشنده ضرر می کنه

فکر می کنم اگه مقدار مبلغ دریافتی برای آگهی متناسب با قیمت کالا باشه خیلی بهتره.صلاح مملکت خویش را خسروان دانند

ولی در کل طرح خوبیه و تلاش مدیران سایت برای ترویج دنیای مدل رو نشون میده

ارادتمند

محمّدیشما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کلیک کنید تا بتوانید عکسها را ببینید


همیشه خودت باش! هیچ کس نام مقلدی را به خاطر نخواهد سپرد.
۲۹ / ۹ / ۱۳۹۳ -- ۰۲ : ۱۱ عصر
WWW ارسال ها نقل قول
mgh442
**
کاربر سایت

ارتفاع : هزار پا
نام : مسعود قائمی
محل سکونت : کرج
مدل : Trex - Outrage - Aeolus
راديو : Futaba 7C - 8J - 10CAG
آفلاین
تاریخ عضویت: دي ۱۳۹۱
ارسال‌ها: 16 اعتبار: 2
ارسال: #5
RE: تغییر قوانین در بخش خرید و فروش
با سلام؛
ضمن تشکر و سپاس از تمامی مدیران سایت، با برداشتن این گام در جهت نظارت بر سلامت خرید و فروش، اعتبار سایت هم ارتقاء پیدا خواهد کرد. از زحمات بی وقفه شما سپاسگزارم.
۳۰ / ۹ / ۱۳۹۳ -- ۴۳ : ۱۲ صبح
ارسال ها نقل قول
mustang51
*
کاربر سایت

ارتفاع : صد پا
نام : مهدی رهبری
محل سکونت : شیراز
مدل :
راديو :
آفلاین
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۳
ارسال‌ها: 13 اعتبار: 0
ارسال: #6
RE: تغییر قوانین در بخش خرید و فروش
با سلام و خسته نباشید
از آنجا که تمام این مقررات به نفع خریدار است بهتر نیست درصد فروشند را کمتر در نظر بگیرید . در یک فروش 100 تومانی درصد می شود 5 تومان ولی اگر 3 میلیون باشد آنوقت 150 تومان کمیسیون باید پرداخت گردد که فکر کنم خیلی زیاد است. فکر می کنم اگر به این صورت که هرچقدر مبلغ فروش بالاتر رفت مبلغ کمیسیون کاهش پیدا کند بهتر باشد .
۳۰ / ۹ / ۱۳۹۳ -- ۵۸ : ۱۲ صبح
ارسال ها نقل قول
moh-norouzian
***
مدیر ارشد
هيات علمي مولتي روتور
هیات علمی رادیو و الکترونیک
هیات علمی هلی کوپتر

مدیر ارشد
نام : محسن نوروزیان
محل سکونت : بندرانزلی
مدل : T-Rex 500 E
راديو : JR-XG7
آفلاین
تاریخ عضویت: اردیبهشت ۱۳۹۰
ارسال‌ها: 1,675 اعتبار: 1017
ارسال: #7
RE: تغییر قوانین در بخش خرید و فروش
( ۲۹ / ۹ / ۱۳۹۳ -- ۰۲ : ۱۱ عصر)aliea نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
واقعا الان خیلی بهتر شد.مطمئنا با اعمال این قوانین میزان تخلفات خرید و فروش هم کم میشه.

ولی فکر نمی کنید این روش برای فروش بعضی قطعات مثل چرخ و بعضی سرووها خوب نیست؟

چون به جای سود فروشنده ضرر می کنه

فکر می کنم اگه مقدار مبلغ دریافتی برای آگهی متناسب با قیمت کالا باشه خیلی بهتره.صلاح مملکت خویش را خسروان دانند

ولی در کل طرح خوبیه و تلاش مدیران سایت برای ترویج دنیای مدل رو نشون میده

ارادتمند

محمّدیشما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کلیک کنید تا بتوانید عکسها را ببینید

سلام
هدف اصلی کنترل و نظارت بر خرید و فروش هست تا مشکلات احتمالی کاهش پیدا کند و همچنین نظارت دقیقتر باعث اطمینان خاطر بیشتری در معاملات شود... شاید با وجود قوانین جدید ، فروش یک چرخ یا سروو از طریق سایت مقرون به صرفه نباشد ، اما وجود قوانین و نظارت در معامله های سنگینتر ، میتواند بسیار موثر باشد.
۳۰ / ۹ / ۱۳۹۳ -- ۰۱ : ۰۳ صبح
ارسال ها نقل قول
Reza-Sadri
***
مدیر ارشد
هيات علمي مولتي روتور
هیات علمی رادیو و الکترونیک
هیات علمی ماشین

مدیر ارشد
نام : رضا صدری
محل سکونت : شیراز
مدل : Car & Airplane
راديو : Futaba
آفلاین
تاریخ عضویت: اسفند ۱۳۸۹
ارسال‌ها: 2,777 اعتبار: 713
ارسال: #8
RE: تغییر قوانین در بخش خرید و فروش
( ۳۰ / ۹ / ۱۳۹۳ -- ۵۸ : ۱۲ صبح)mustang51 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و خسته نباشید
از آنجا که تمام این مقررات به نفع خریدار است بهتر نیست درصد فروشند را کمتر در نظر بگیرید . در یک فروش 100 تومانی درصد می شود 5 تومان ولی اگر 3 میلیون باشد آنوقت 150 تومان کمیسیون باید پرداخت گردد که فکر کنم خیلی زیاد است. فکر می کنم اگر به این صورت که هرچقدر مبلغ فروش بالاتر رفت مبلغ کمیسیون کاهش پیدا کند بهتر باشد .با سلام

و ضمن تشکر از مدیران محترم سایت ، لازم دیدم نکاتی را در مورد این طرح خدمت دوستان عرض کنم :
------

در درجه اول هدف از تغییرات در بخش خرید و فروش ایجاد یک محیط امن هم برای فروشنده و هم برای خریدار میباشد ، در این روش با توجه به اینکه خریدار بعد از تحویل گرفتن جنس و تست ان میتواند خرید را قطعی و یا مرجوع کند بنابر ابن نگران این نیست که امکان دارد فروشنده کالایی مشکل دار به او بفروشد و همچنین فروشنده هم میداند که در صورت هرگونه مغایرت با مشخصات تاپیک فروش امکان برگشت دادن توسط خریدار وجود دارد و در نتیجه این محیط امن برقرار میشود، من فکر کنم مبلغ 150 تومن برای یک خرید مطمئن 3 میلیونی مبلغ زیادی نیست.

-----------------

مورد بعدی قوانین این بخش میباشد که برای جمع بندی ان وقت زیادی توسط مدیریت ارشد سایت صرف شده و سعی بر ان بوده تا خریدار و فروشنده در صورت وجود مشکلات کمترین اسیب مالی را ببینند، با این حال مطمئنا این قوانین کامل و خالی از ایراد نیستند ، بنابر این فعلا با همین قوانین این بخش کار خواهد کرد و برای بهینه کردن ان حتما از نظرات و تجربیات کاربران محترم استفاده خواهد شد.

-----------------------------

با تشکر
۳۰ / ۹ / ۱۳۹۳ -- ۱۵ : ۱۱ صبح
ارسال ها نقل قول
انصاریون
*****
VIP Gold

ارتفاع : بیست هزار پا
نام : ansarion
محل سکونت : قزوین
مدل : Aermacchi MB339A jet
راديو : Hitec 6ch
آفلاین
تاریخ عضویت: دي ۱۳۹۱
ارسال‌ها: 331 اعتبار: 190
ارسال: #9
RE: تغییر قوانین در بخش خرید و فروش
عرض سلام و خسته نباشیدخدمت سروران ارجمند

وباتشکراز زحمات مدیران ارشد که همیشه پلی هستند برای ارتقاء کمی و کیفی سایت

بسیارقوانین خوبی وضع شده میباشد که هم به نفع خریدارو فروشنده و هم سایت میباشد.

درخصوص اختصاص ندادن فروشندگان مدل برای ایجاد تاپیک بنده نظری داشتم که شرایطی نیز برای ما ایجاد شود به فرض مثال

تخفیفی لحاظ کنیم مثل سابق برای مدیران به فرض مثال 10% و برای اعضاء 5% بعلاوه کارمزدهایی که تعیین شده و همچنین

اعمال محدودیت ایجادتاپیک برای فروشندگان مدل به فرض مثال ماهی 2 عدد و یا قوانین مشابه آن

پیش ازاین اززحمات شما کمال تشکررادارمشما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کلیک کنید تا بتوانید عکسها را ببینید

۳۰ / ۹ / ۱۳۹۳ -- ۴۷ : ۰۲ عصر
WWW ارسال ها نقل قول
mustang51
*
کاربر سایت

ارتفاع : صد پا
نام : مهدی رهبری
محل سکونت : شیراز
مدل :
راديو :
آفلاین
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۳
ارسال‌ها: 13 اعتبار: 0
ارسال: #10
RE: تغییر قوانین در بخش خرید و فروش
با سلام
همین هفته پیش دوستم یک آپارتمان به مبلغ 200 میلیون تومان را در بنگاه فروخت و کمیسیونی که بابت این فروش با توجه به تنظیم قرارداد و پیداکردن خریدار و نشان دادن خانه به مشتریان متعدد توسط بنگاه دار، تنها شد 150 هزار تومان . این کمیسیون در قبال این همه کار و ایجاد امنیت فوق العاده در یک معامله 200 میلیونی توسط بنگاه دار و تهیه کد معاملاتی وثبت آن در سیستم سراسری دریافت شده که کاملا هم منطقی است.لطفا در درصد ها تجدید نظر کنید.همانطور که می دانید درهیچ سایت خرید و فروشی چنین درصدی از کاربران دریافت نمی شود و فقط مبلغ 5 یا 10 هزار تومان از کاربر دریافت می شود و خیلی از سایت ها مانند دیوار که بسیار هم پربازدید هست هیچ پولی دریافت نمی شود . این نظر بنده بود ، امیدوارم که باعث اخراج بنده از سایت نشود.
۳۰ / ۹ / ۱۳۹۳ -- ۰۶ : ۱۱ عصر
ارسال ها نقل قول
محمدرضا شریفی
**
کاربر سایت

ارتفاع : هزار پا
نام : محمد رضا شریفی
محل سکونت : همدان
مدل :
راديو :
غایب
تاریخ عضویت: شهریور ۱۳۹۳
ارسال‌ها: 33 اعتبار: 0
ارسال: #11
RE: تغییر قوانین در بخش خرید و فروش
سلام نتیجه این قوانین قطعا باعث بیشتر شدن اعتمادخریداران به فروشندگاه است ولی در مورد کارمزد ان کمی تجدید نظر کنید

جهان لیلی بود و جنسیتش رو نفهمیدن
۱ / ۱۰ / ۱۳۹۳ -- ۰۴ : ۱۲ صبح
WWW ارسال ها نقل قول
m.malayeri
***
مدیر ارشد
هیات علمی هواپیما

مدیر ارشد
نام : محمدرضامحمدی ملایری
محل سکونت : گرمسار
مدل :
راديو :
آفلاین
تاریخ عضویت: شهریور ۱۳۹۱
ارسال‌ها: 871 اعتبار: 650
ارسال: #12
RE: تغییر قوانین در بخش خرید و فروش
( ۳۰ / ۹ / ۱۳۹۳ -- ۰۶ : ۱۱ عصر)mustang51 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
همین هفته پیش دوستم یک آپارتمان به مبلغ 200 میلیون تومان را در بنگاه فروخت و کمیسیونی که بابت این فروش با توجه به تنظیم قرارداد و پیداکردن خریدار و نشان دادن خانه به مشتریان متعدد توسط بنگاه دار، تنها شد 150 هزار تومان . این کمیسیون در قبال این همه کار و ایجاد امنیت فوق العاده در یک معامله 200 میلیونی توسط بنگاه دار و تهیه کد معاملاتی وثبت آن در سیستم سراسری دریافت شده که کاملا هم منطقی است.لطفا در درصد ها تجدید نظر کنید.همانطور که می دانید درهیچ سایت خرید و فروشی چنین درصدی از کاربران دریافت نمی شود و فقط مبلغ 5 یا 10 هزار تومان از کاربر دریافت می شود و خیلی از سایت ها مانند دیوار که بسیار هم پربازدید هست هیچ پولی دریافت نمی شود . این نظر بنده بود ، امیدوارم که باعث اخراج بنده از سایت نشود.

ممکن است قوانین وضع شده نیاز به بازنگری داشته باشند که در این راه حتماً از نقطه نظرات دوستان استفاده خواهد شد ولی تا آن زمان این قوانین لازم الاجراء می باشند. اما ذکر چند نکته را ضروری می دانم
1-هیچگاه کاربری که نقطه نظرات خود را بر اساس منطق و ادب بیان می نماید از سایت اخراج نخواهد شد و چنین رفتاری در این سایت سابقه نداشته است بلکه برعکس از اینکه ما را از نظرات ارزشمندتان بهرمند می نمایید از شما سپاسگزاری می گردد.
2-در خصوص درصد کمیسیون معاملات ملکی فکر کنم کمی اشتباه می نمایید چون بنده نیز چند روز پیش در این شهر یک آپارتمان را به مبلغ 70 میلیون تومان معامله کردم که حق بنگاه 500 هزار تومان حق هر طرف شد یعنی جمعاً یک میلیون تومان برای یک معامله 70 میلیون تومانی.

3- دوستان می باید توجه نمایند که کارمزد 5% برای کاربران عادی است و با ارتقاء رتبه و وی آی پی شدن کارمزد بطور چشم گیری کاهش می یابد و این به این مفهوم می باشد که سیاست کلان سایت تشویق کاربران برای فعالیت علمی و ارتقاء مرتبه آنها می باشد. بنابر این دوستانی که مداوم همراه سایت بوده اند مطلب می نویسند بسته به مرتبه شان تخفیف هم دارند ولی دوست عزیزی که با سایت کاری ندارد و فقط برای خرید و فروش به سایت سر می زند چه اشکالی دارد که برای معاملاتش 5% هم کارمزد بپردازد ولی در مقابل امنیت در معامله را احساس خواهد نمود.

۱ / ۱۰ / ۱۳۹۳ -- ۲۹ : ۱۲ صبح
WWW ارسال ها نقل قول
hamid-nazeri
****
VIP Silver

ارتفاع : ده هزار پا
نام : حمید ناظری
محل سکونت : شیراز
مدل : FreeStyle
راديو : JR
آفلاین
تاریخ عضویت: بهمن ۱۳۹۰
ارسال‌ها: 212 اعتبار: 101
ارسال: #13
RE: تغییر قوانین در بخش خرید و فروش
با سلام خدمت دوستان عزیز
چند مورد بود که در خصوص تصمیم جدید باید عرض کنم

اول اینکه... نمیتوان در خصوص انتخاب الگو برای سایت با فعالیت فرهنگی ورزشی از یک بنگاه در فلان شهر استفاده کرد ( به دلایل زیاد... )
دوم اینکه ...سایت های زیادی هستند که در خصوص خرید و فروش اینترنتی فعالیت دارند و با قوانین کارا و بدون کارمزد !!!
و سوم اینکه...هرگونه اعمال کارمز بر روی اجناس مستقیما بر دوش خریدار می افته و فروشنده در انتخاب مبلغ قطعا این درصد رو در نظر میگیرد
و از همه مهمتر برای اجناس آر سی به هیچ عنوان نمیتوان مهلت تست قرار داد مثلا موتوری که معامله میشود 24 ساعت در چه شرایطی قراره تست شه ؟؟؟
و حتی جمله مشهور "جنس فروخته شده به هیچ عنوان ...." در خصوص اجناس نو در تمامی فروشگاههای آر سی به چشم میخوره
و مطمعنا معامله ها برای فرار از پرداخت کارمزد به دور از چشم سایت انجام خواهد شد

اما شما مهمترین بخش رو نادیده گرفتید و آن هم ثبت تاپیک بدون محدودیت هست !!! و میتوان برای جبران هزینه های سایت
عضویت رو از حالت رایگان خارج کرد

شما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کلیک کنید تا بتوانید عکسها را ببینید


The best or nothing. Mercedes-Benz
۴ / ۱۰ / ۱۳۹۳ -- ۰۸ : ۰۸ عصر
ارسال ها نقل قول
N.Mohammadi
***
کاربر سایت

ارتفاع : پنج هزار پا
نام : نیما محمدی
محل سکونت : اهر
مدل : STC تیغه ای
راديو :
آفلاین
تاریخ عضویت: تير ۱۳۹۳
ارسال‌ها: 88 اعتبار: 18
ارسال: #14
RE: تغییر قوانین در بخش خرید و فروش
( ۴ / ۱۰ / ۱۳۹۳ -- ۰۸ : ۰۸ عصر)hamid-nazeri نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز
چند مورد بود که در خصوص تصمیم جدید باید عرض کنم

اول اینکه... نمیتوان در خصوص انتخاب الگو برای سایت با فعالیت فرهنگی ورزشی از یک بنگاه در فلان شهر استفاده کرد ( به دلایل زیاد... )
دوم اینکه ...سایت های زیادی هستند که در خصوص خرید و فروش اینترنتی فعالیت دارند و با قوانین کارا و بدون کارمزد !!!
و سوم اینکه...هرگونه اعمال کارمز بر روی اجناس مستقیما بر دوش خریدار می افته و فروشنده در انتخاب مبلغ قطعا این درصد رو در نظر میگیرد
و از همه مهمتر برای اجناس آر سی به هیچ عنوان نمیتوان مهلت تست قرار داد مثلا موتوری که معامله میشود 24 ساعت در چه شرایطی قراره تست شه ؟؟؟
و حتی جمله مشهور "جنس فروخته شده به هیچ عنوان ...." در خصوص اجناس نو در تمامی فروشگاههای آر سی به چشم میخوره
و مطمعنا معامله ها برای فرار از پرداخت کارمزد به دور از چشم سایت انجام خواهد شد

اما شما مهمترین بخش رو نادیده گرفتید و آن هم ثبت تاپیک بدون محدودیت هست !!! و میتوان برای جبران هزینه های سایت
عضویت رو از حالت رایگان خارج کرد

شما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کلیک کنید تا بتوانید عکسها را ببینید


با سلام بر شما دوست عزیز

شما فرمودید"سایت های زیادی هستند که در خصوص خرید و فروش اینترنتی فعالیت دارند و با

قوانین کارا و بدون کارمزد !!!" ولی دقت کنید که همیشه ممکنه تخلفی در خرید و فروش در تمام

سایت ها اتفاق بیفته و سایت آرسی هم از این قاعده مستثنا نیست.مطمئنا می دانید که قیمت

لوازم مدل در بعضی موارد بیش تر از اکثر کالاهای اینترنتی هست پس حتما افرادی پیدا می

شوند که به فکر کلاهبرداری هستند.قطعا هدف مدیران سایت به نظر بنده به صفر رسیدن این

تخلفات می باشد و هم چنین لذت بیشتر از دنیای مدل.در مورد کارمزد هم لازم است مدیر

بازارچه قیمت روز کالا را چک کرده و ان را با قیمت فروشنده تطبیق دهد.

در مورد موارد دیگری که عرض کردید دوستان عزیز دیگر باید پاسخ دهند.

با تشکر

محمدیشما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کلیک کنید تا بتوانید عکسها را ببینید


همیشه خودت باش! هیچ کس نام مقلدی را به خاطر نخواهد سپرد.
۴ / ۱۰ / ۱۳۹۳ -- ۰۴ : ۰۹ عصر
WWW ارسال ها نقل قول
moh-norouzian
***
مدیر ارشد
هيات علمي مولتي روتور
هیات علمی رادیو و الکترونیک
هیات علمی هلی کوپتر

مدیر ارشد
نام : محسن نوروزیان
محل سکونت : بندرانزلی
مدل : T-Rex 500 E
راديو : JR-XG7
آفلاین
تاریخ عضویت: اردیبهشت ۱۳۹۰
ارسال‌ها: 1,675 اعتبار: 1017
ارسال: #15
RE: تغییر قوانین در بخش خرید و فروش
( ۴ / ۱۰ / ۱۳۹۳ -- ۰۸ : ۰۸ عصر)hamid-nazeri نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز
چند مورد بود که در خصوص تصمیم جدید باید عرض کنم

اول اینکه... نمیتوان در خصوص انتخاب الگو برای سایت با فعالیت فرهنگی ورزشی از یک بنگاه در فلان شهر استفاده کرد ( به دلایل زیاد... )
دوم اینکه ...سایت های زیادی هستند که در خصوص خرید و فروش اینترنتی فعالیت دارند و با قوانین کارا و بدون کارمزد !!!
و سوم اینکه...هرگونه اعمال کارمز بر روی اجناس مستقیما بر دوش خریدار می افته و فروشنده در انتخاب مبلغ قطعا این درصد رو در نظر میگیرد
و از همه مهمتر برای اجناس آر سی به هیچ عنوان نمیتوان مهلت تست قرار داد مثلا موتوری که معامله میشود 24 ساعت در چه شرایطی قراره تست شه ؟؟؟
و حتی جمله مشهور "جنس فروخته شده به هیچ عنوان ...." در خصوص اجناس نو در تمامی فروشگاههای آر سی به چشم میخوره
و مطمعنا معامله ها برای فرار از پرداخت کارمزد به دور از چشم سایت انجام خواهد شد

اما شما مهمترین بخش رو نادیده گرفتید و آن هم ثبت تاپیک بدون محدودیت هست !!! و میتوان برای جبران هزینه های سایت
عضویت رو از حالت رایگان خارج کرد

شما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کلیک کنید تا بتوانید عکسها را ببینید


سلام
1- نام بردن از بنگاه نه به دلیل مقایسه آن با سایت بوده که منظور ذکر اعداد و مبالغ مرسوم در معاملات بازار است.
2- این سایت خوشحال است که سایت های های دیگری وجود دارند که خدمات مجانی میدهند...وجود بخش بازار در این سایت تاکنون مانع مراجعه کاربران به سایت های دیگر نبوده است و کاربران مختارند که برای خرید و فروش به سایت های دیگر مراجعه کنند و از خدمات بدون کارمزد آنها استفاده کنند.
هدف اصلی سایت آر30 ایجاد یک فروم برای تبادل دانش آرسی است و بخش بازار تنها برای رفاه بیشتر کاربران راه اندازی شده است... اما آمار سالهای گذشته نشان میدهد که علی رغم کنترل هایی زیاد ، این بخش بیشترین مشکل و درگیری ها را برای سایت ایجاد کرده است و همچنین نشان داد که نظارت های فعلی نیاز به بازنگری و مدیریت بیشتری دارد...وجود این مشکلات گاها آنقدر دردسر ساز بوده که حتی در بین مدیران ارشد رای بر بستن این بخش به بحث گذاشته شده بود...
قوانین فعلی نتیجه بحث چند ماهه مدیران ارشد بوده و سعی شده است که کمترین نقص در آن وجود داشته باشد، اما مطمئن هستیم که اشکالات ناشناخته موجود در قوانین در آینده نزدیک شناخته و رفع خواهد شد..
3-هزینه اضافی که بابت درصد ذکر شده ممکن است به قیمت کالا افزوده شود ناچیز بوده و صرف پیشرفت سایت خواهد شد ..
از افتخارات سایت این است که تاکنون کلیه خدمات خود را بطور مجانی در اختیار کاربران قرار داده است ،پس برقراری یک هزینه اضافی برای بخش معاملات نباید موجب بحث شده و نباید انتظار بر این باشد که سایت همواره همه خدمات خود را مجانی ارائه دهد.
4- معاملاتی که تاکنون در بخش بازار انجام شده است ،همیشه تست کالا را بدنبال داشته است ( خصوصا در مورد جنس دست دوم )... یعنی خریدار در بخش مربوطه از سالم رسیدن کالا و وضعیت آن تشکر میکرده و سپس تاپیک بسته میشد.. تنها تغییری که الان ایجاد شده این است که برای این اظهار نظرها فرمهائی تهیه شده است که بطور رسمی پر میشود.... و مسئولی برای بخش تعیین شده است که تنها بعد از تائید نهائی مبلغ را به حساب فروشنده واریز میکند... وجود این فرم ها باعث میشود که سابقه خوبی از خریداران و فروشندگان تهیه شود که میتواند معرف یک فروشنده و یا مشتری خوب باشد... این اطلاعات برای کاربران تازه وارد میتواند بسیار مفید باشد.
5- این امکان وجود دارد که معاملات بطور مخفیانه انجام شود، اما بعید است که خریداران بخاطر عدم پرداخت چند درصد، از امکان کنترل و نظارت سایت پرهیز کنند ، خصوصا اینکه اگر در معامله مشکلی پیش بیاد ، نمیتوانند از محیط سایت برای طرح مشکل خود استفاده کنند و ناچارخواهند بود به همان شیوه مخفیانه مشکل خود را حل کنند که قطعاً بسیار پر ریسک است.ضمن اینکه ریسک اخراج را نیز مطابق قوانین خواهند پذیرفت.
6-همانطور که در قوانین آمده است، کاربران با پیشرفت در سایت میتوانند از پرداخت بخشی از هزینه های کارمزد معاف شوند.. بنابراین معاملات در سایت برای کاربران فعال تقریبا بدون هزینه است و کاربرانی که تنها بدنبال خریدار و فروش هستند و با محیط علمی کاری ندارند ملزم به پرداخت این هزینه اندک خواهند بود.این خود محرکی است برای فعالیت بیشتر کاربران.شما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کلیک کنید تا بتوانید عکسها را ببینید

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۴ / ۱۰ / ۱۳۹۳ -- ۴۶ : ۱۰ عصر، توسط moh-norouzian.)
۴ / ۱۰ / ۱۳۹۳ -- ۴۴ : ۱۰ عصر
ارسال ها نقل قول


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  [توجه]  كاهش پورسانت خريد و فروش به 2% به مناسبت نوروز HOOMAN 0 704 ۶ / ۱۲ / ۱۳۹۳ -- ۵۲ : ۱۰ صبح
آخرین ارسال: HOOMAN
  [توجه]  جذب مدير خريد و فروش HOOMAN 18 4,070 ۱ / ۱۱ / ۱۳۹۲ -- ۲۴ : ۱۱ عصر
آخرین ارسال: malekli
  قوانین انجمن آرسی HOOMAN 0 2,298 ۱۱ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۱۲ : ۰۲ عصر
آخرین ارسال: HOOMAN

چه کسانی این موضوع را خوانده اند؟
کاربرانی که این موضوع را خوانده اند (2 کاربر):
faridm ( ۲۶ / ۸ / ۱۳۹۶ --, ۵۳ : ۱۱ عصر)، kouhtan ( ۳۰ / ۸ / ۱۳۹۶ --, ۳۳ : ۱۱ صبح)

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان