R30 Forum

خوش آمدید به انجمن تخصصی مدل آرسی, میهمان گرامی وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ توجه ] شرايط و امکانات VIP [ فيلم ] آموزش كار با آرسي تيوب
[ جديد ] بازگشت قوانين خريد و فروش [ مهم ] مديران پرتلاش سال 1394

امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 2.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3D
نویسنده پیام
amir_b
**
کاربر سایت

ارتفاع : هزار پا
نام : امیر
مدل :
راديو : دو موج! :))
آفلاین
ارسال: #1
3D
هواپیماهای مدل 3D طی چند سال اخیر توانسته اند افراد بسیار زیادی را به خود علاقه مند کنند ،هواپیماهای 3D هواپیماهایی هستند که موتوری بر روی انها قرار گرفته که توان موتور بیش از حد مورد نیاز بدنه میباشد و این امر باعث آن میشود تا در هر شرایطی موتور باسخگو باشد و بتواند هواپیما را در هر حالتی تحت کنترل قرار دهد،اینگونه مدلها سطح فرامین بسیار زیادی دارند،در اکثر نونه ها بال در وسط بدنه قرار دارد ، تمامی این قوانین بایستی بر قرار باشند تا هواپیما بتواند از پس تمامی مانور ها بر بیاید ،هواپیماهای 3D در میتوانند با موتور الکتریکی و بنزینی و الکلی باشند،اما نکته ی قابل توجه این است که در تمام مدل های بنزینی و الکلی موتور باید بسیار تنظیم باشد و دقیق کار کند،هر کاهش دور موتور بی دلیل در اینگونه هواپیماها میتواند منجر به نابودی آنها شود.
به عکس های زیر توجه نمایید:
سطح فرامین بسیار زیاد میباشند و توان موتور باعث میشود مانور های بسیار زیادی از جمله Hovering یا نگه داشتن هواپیما به صورت عمودی در هوا را انجام داد.
شما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کلیک کنید تا بتوانید عکسها را ببینید

شما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

به عکس های زیر توجه نمایید:
بال در وسط بدنه قرار دارد.

در این عکس هم مدلر در حال انجام دادن مانور hover میباشد ،در این حالت موتور باید آنقدر کشش و توان داشته باشد که هواپیما را به همین صورت به سمت بالا بکشد و اوج گیرد.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۸ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۳۴ : ۰۳ عصر، توسط amir_b.)
۸ / ۱۰ / ۱۳۸۹ -- ۳۲ : ۰۳ عصر
ارسال ها نقل قول
احمدBMW
کاربر سایت

ارتفاع : ده هزار پا
نام : احمد
مدل :
راديو : JR-XG7
آفلاین
ارسال: #2
RE: 3D
با سلام دوست عزیز
اگه ممکنه راجع به نوع باله های این نوع هواپیما توضیح دهید من اطلاعات کمی در مورد هواپیما دارم ولی علاقه بسیار
در هواپیماهایی که آکرو هستند الوران ها و رادر و ... بزرگتر هستند یا این برداشت من اشتباه است؟
با تشکر

به امید روزهای خوش
۱۹ / ۱۱ / ۱۳۹۰ -- ۳۱ : ۰۴ عصر
ارسال ها نقل قول
HOOMAN
مدیر کل

مدیر کل
نام : هومن ایـــواز
مدل : cessna182-Calmato Sport
راديو : Hitec Sport 2.4
آفلاین
ارسال: #3
( ۱۹ / ۱۱ / ۱۳۹۰ -- ۳۱ : ۰۴ عصر)احمدBMW نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام دوست عزیز
اگه ممکنه راجع به نوع باله های این نوع هواپیما توضیح دهید من اطلاعات کمی در مورد هواپیما دارم ولی علاقه بسیار
در هواپیماهایی که آکرو هستند الوران ها و رادر و ... بزرگتر هستند یا این برداشت من اشتباه است؟
با تشکر

هواپیما های 3D فرامین بزرگتری دارند ، سطح بال بیشتر و موتور هایی قوی تر .
نوع بال های اونها symmetrical (متقارن- قرینه ) هست

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

۱۹ / ۱۱ / ۱۳۹۰ -- ۳۷ : ۰۴ عصر
ارسال ها نقل قول
Hossein
VIP Bronze

ارتفاع : سی هزار پا
نام : H
مدل :
راديو :
آفلاین
ارسال: #4
سلام
یک مطلب کوچولو به توضیحات هومن جان اضافه کنم ، برای اینکه این نوع هواپیماها بتونند در حالت ایستا یا هاور پایداری بیشتری داشته باشند ، از فرامین بزرگتری برخوردارند .
۱۹ / ۱۱ / ۱۳۹۰ -- ۰۱ : ۰۷ عصر
ارسال ها نقل قول
Saman-R
VIP Gold

ارتفاع : شصت هزار پا
نام : سامان روشن
مدل : Trex 700 - 600 EFL
راديو : Futaba 8fg
آفلاین
ارسال: #5
دوستان عزیز یه سوال داشتم: هواپیمای ایندور هم مناسب واسه توی خونه هست؟ که مثلا بشه با اون هاور کرد و توی یه فضای کوچک پروازش داد؟ البته توی ایران.... چون میخوام یکی بگیرم...

در نگاه کساني که پرواز را نمي فهمند هرچه بيشتر اوج بگيري کوچکتر دیده خواهي شد
۲۰ / ۱۱ / ۱۳۹۰ -- ۳۹ : ۰۷ عصر
ارسال ها نقل قول
moh-norouzian
مدیر ارشد
هيات علمي مولتي روتور
هیات علمی رادیو و الکترونیک
هیات علمی هلی کوپتر

مدیر ارشد
نام : محسن نوروزیان
مدل : T-Rex 500 E
راديو : JR-XG7
آفلاین
ارسال: #6
( ۲۰ / ۱۱ / ۱۳۹۰ -- ۳۹ : ۰۷ عصر)youtoo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز یه سوال داشتم: هواپیمای ایندور هم مناسب واسه توی خونه هست؟ که مثلا بشه با اون هاور کرد و توی یه فضای کوچک پروازش داد؟ البته توی ایران.... چون میخوام یکی بگیرم...

مععمولا نمیشه هواپیما رو تو خونه استفاده کرد.. اما اگه بخواهی تو یه فضای کوچیک بپره و خیلی تو دست باشه.. چیزی شبیه به این رو دنبال کن ..Pluma Bipe 3D ARF
تو فلایت سیمولاتور پیداش کن و یه استیک باهاش بزن..

۲۰ / ۱۱ / ۱۳۹۰ -- ۵۱ : ۰۷ عصر
ارسال ها نقل قول
Reza-Sadri
مدیر ارشد
هيات علمي مولتي روتور
هیات علمی رادیو و الکترونیک
هیات علمی ماشین

مدیر ارشد
نام : رضا صدری
مدل : Car & Airplane
راديو : Futaba
آفلاین
ارسال: #7
( ۲۰ / ۱۱ / ۱۳۹۰ -- ۳۹ : ۰۷ عصر)youtoo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ما تو خونه معمولا روزای تعطیل یه جاروی اسکیل 3D داریم که من باهاش هاور میکنم، شما هم یه استیکی باهاش بزن، برای اینده مفیده شما قادر به دیدن عکسها نیستید لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Traxxas E-Revo Brushless, Kyosho Calmato, DJI Flame Wheel 450
۲۰ / ۱۱ / ۱۳۹۰ -- ۵۹ : ۰۷ عصر
ارسال ها نقل قول
nambadi
*
کاربر جدید

ارتفاع : صد پا
نام : محمد یزدی
مدل :
راديو :
آفلاین
ارسال: #8
سلام دوستان لطفا هواپیماهای تری دی را معرفی انواع و اقسام کدام مدلها بهتر است البته قیمت مناسب
۱۸ / ۱ / ۱۳۹۱ -- ۰۲ : ۰۱ صبح
ارسال ها نقل قول
nambadi
*
کاربر جدید

نام : محمد یزدی
مدل :
راديو :
آفلاین
ارسال: #9
نظرتون درباره ایگل 3 دی چیه هواپیمای خوبی هست در حوزه 3دی هر کدام از دوستان این را داشته توضیح بده خوشحال می شویم
۱۸ / ۱ / ۱۳۹۱ -- ۲۹ : ۱۱ صبح
ارسال ها نقل قول
3dge
**
کاربر سایت

ارتفاع : هزار پا
نام : مصطفی مهر علیزاده
مدل : 3D
راديو : hitec
آفلاین
ارسال: #10
هواپیمای قشنگ و خوش پروازیه البته اگه الکتریکی هم باشه که چه بهتر
۲۹ / ۱ / ۱۳۹۱ -- ۱۶ : ۰۱ صبح
ارسال ها نقل قول
NEGEL1
*
کاربر سایت

نام : ASHKAN
مدل : همه مدل RC
راديو : JR DSX 9
آفلاین
ارسال: #11
( ۲۹ / ۱ / ۱۳۹۱ -- ۱۶ : ۰۱ صبح)3dge نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هواپیمای قشنگ و خوش پروازیه البته اگه الکتریکی هم باشه که چه بهتر

سلام
من HYPERION SNIPER خریدم
کسی تجربشو داره لطفا راهنمایی کنن
۱۷ / ۲ / ۱۳۹۱ -- ۲۶ : ۰۳ عصر
ارسال ها نقل قول
shahabmousavi
VIP Bronze
کلوب تهران

ارتفاع : ده هزار پا
نام : shahab mousavi
مدل :
راديو : Futaba Hitec
آفلاین
ارسال: #12
سلام
این fasination acro خیلی خیلی قشنگه
تو ایران هست؟ قیمتشو کسی میدونه؟
۱۷ / ۵ / ۱۳۹۱ -- ۴۴ : ۱۱ عصر
ارسال ها نقل قول
سینا.اصفهان
VIP Bronze

ارتفاع : پنج هزار پا
نام : سینا عطاریان
مدل : دست ساز
راديو : فوتابا 7c
آفلاین
ارسال: #13
سلام
یه سئوال داشتم ک
یاک 54 برای موتور سایز 75 نیترو چه طول بال باید داشته باشه ؟
آیا کسی از دوستان یاک این سایز داشته ؟
پروازش و 3D چطوره ؟
۱۹ / ۳ / ۱۳۹۲ -- ۲۰ : ۱۰ عصر
ارسال ها نقل قول
AMIR_HOSEIN
VIP Gold
کلوب قم

مدير خريد و فروش
نام : امیرحسین قربانی
مدل : tocano&nemesis
راديو : futaba14sg
آفلاین
ارسال: #14
( ۱۹ / ۳ / ۱۳۹۲ -- ۲۰ : ۱۰ عصر)سینا.اصفهان نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
یه سئوال داشتم ک
پروازش و 3D چطوره ؟
سلام اقا سینا من یاک 54 سایز 91 دارم ولی به گفته سازنده از موتور سایز 61 تا 91 قابل استفاده هست

من در حال حاضر از موتور 61 روش استفاده در کل خوبه ولی اگر انتظار داشته باشین تمام حرکات 3D رو مثل هاور رو باهاش انجام بدین باید از موتور سایز 120 استفاده کنید
۱۹ / ۳ / ۱۳۹۲ -- ۲۹ : ۱۰ عصر
ارسال ها نقل قول
سینا.اصفهان
VIP Bronze

ارتفاع : پنج هزار پا
نام : سینا عطاریان
مدل : دست ساز
راديو : فوتابا 7c
آفلاین
ارسال: #15
( ۱۹ / ۳ / ۱۳۹۲ -- ۲۹ : ۱۰ عصر)AMIR_HOSEIN نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
( ۱۹ / ۳ / ۱۳۹۲ -- ۲۰ : ۱۰ عصر)سینا.اصفهان نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
یه سئوال داشتم ک
پروازش و 3D چطوره ؟
سلام اقا سینا من یاک 54 سایز 91 دارم ولی به گفته سازنده از موتور سایز 61 تا 91 قابل استفاده هست

من در حال حاضر از موتور 61 روش استفاده در کل خوبه ولی اگر انتظار داشته باشین تمام حرکات 3D رو مثل هاور رو باهاش انجام بدین باید از موتور سایز 120 استفاده کنید
ممنون از جوابتون
اگه میشه طول بال - طول بدنه(از پشت ملخ تا انتهای بدنه یعنی محل نصب لولا رادر) - وزن پروازی برام بزارید.
پیشاپیش ممنون از لطفت
۲۰ / ۳ / ۱۳۹۲ -- ۳۴ : ۰۱ صبح
ارسال ها نقل قول

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان